| UnCopilMicuts a întrebat:

Acum cateva zile prietenul meu s-a jucat cu degetul jos la mine, eu fiind virgina. Fara sa vrea s-a intamplat ce s-a intamplat, degetul a intrat mai adanc dar nu m-a durut. Presupun ca mi s-a rupt himenul ala si atat. Dupa cateva momente mi-a curs putin sange dar nu imi dau seama de la ce deoarece in momentu ala mi-a venit si problemele. Eu mai sunt virgina acum? Si daca nu mai sunt, mai doare daca facem dragoste normal? sau mai curge sange? Astept raspunsurile voastre dar fara jigniri sau alte chetii de genul. Fundita cel mai bun raspuns si restul plusuri :*! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| MadalinaMadalinaElenaElena28071995 a răspuns:

100% esti virgina, stai linistita.Te va durea cand o sa faci dragoste cu el(te durea chiar daca nu iti introducea degetul in vagin), si posibil dupa cateva acte sexuale sa nu te mai doara, doar la introducerea penisului in vagin.
Posibil sa iti sangereze la primul act sexual, sau daca himenul e elastic si se va rupe mai tarziu, o sa iti cuga sange atunci.
1.Cand o sa o faci prima data, in acea luna trebuie sa te duci la ginecolog.
2.foloseste prezervativ si ai grija(adica el sa aiba grija) sa si-l puna cum trebuie pentru a nu ramane aer in acel tuvuruc : http://www.youtube.com/watch?v=EAWSsrbCjpQ&feature=related este foarte bine explicat.(sau poti folosi anticonceptionale, sa fi atenta, poti intretine relatii sexuale dupa 7 zile de la administrare, apoi nu vei mai fi nevoita sa folosesti prezervativ in plus ejacularea spermei direct in vagin aduce o stare de fericire femeii si barbatului o libertate, adica nu mai este nevoit sa scoata prezervativul imediat, si daca ejacula in vagin, odata cu ea (ejacularea), iti poate declansa si tie orgasmul)
P.S: Himenul se poate rupe de la exercitii fizice(mai ales de la mersul pe bicicleta), dar stai linistita, cazurile sunt rare. :) Mai ales daca te doare, nu cred ca ti s-a rupt. :)

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Pai, tu logic nu mai esti virgina, felicitari happy. Si daca ti-a rupt himenul, la urmatorul contact sexual nu te va mai durea absolut nimic, daca s-a rupt partial himenul, e foarte posibil tura viitoare sa te doara si sa ai si niste picaturi de sange. Daca tot urmeaza sa o faceti, sa nu uiti de prezervativ, sa evitam intrebarile gen "Ce sa mai fac, am facut neprotejat". Toate cele bune

| MiculFaraon a răspuns:

Pai nu mai esti laughing).