| milkshake5 a întrebat:

Sal all, acum câteva zile prietenul meu și a introdus penisul în vaginul meu și l-a băgat un pic adânc, și m-a durut destul de tare, dar nu a curs sânge deloc, himenul eu cred ca nu s-a rupt. Mai sunt virgina sau nu? Am 16 ani.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu mai esti virgina pentru ca AI FACUT SEX! faptul ca nu a curs sange inseamna ca ai un himen elastic

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fi ramas cu himenul intact adica sa fii in continuare nedeflorata insa virginitatea ta a disparut in momentul in care vaginul tau a fost penetrat indiferent cat de adanc de un penis real/adevarat al unui baiat/barbat.

| Emilian65 a răspuns:

Virginitatea, atat la fete cat si la baieti, se pierde odata cu primul contact sexual. Deci, daca tu ai facut sex cu prietenul tau nu mai esti virgina. Faptul ca nu ti-a curs sange la contactul avut cu prietenul tau, arata ca ori himenul a fost rupt mai demult, ori ai un himen elastic. Eu inclin catre prima varianta.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Intrebarea e daca esti sau nu gravida, ca virgina sigur nu.

| PisicaMalefica a răspuns:

Himenul nu este o chestie care iti acopera vaginul ca altfel nu ai putea sa ai menstruatie. Este diferit la fiecare persoana si este foarte elastic. Himenul se poate rupe si fara sa faci sex si de cele mai multe ori asa se intampla. De obicei iti curge sange sau te doare cand faci sex pentru ca vaginul tau nu este destul de excitat. Dar in cel mai bun caz nu se intampla nici una nici alta.

"Virginitate" este un concept pe care "il pierzi" atunci cand ai primul contract sexual. Nu trebuie sa curga sange sau sa doara.

Ca sa raspund la intrebarea ta: nu, nu mai esti virgina. Felicitari, nici nu conteaza aia. Ce este important este daca v-ati protejat...