| Ellei a întrebat:

Buna tpu.Am o problema.Luna asta nu mi-a venit ciclul si sunt virgina, deci nu am cum sa fiu insarcinata.Am 14 ani si am menstruatie de 2 ani si ceva.Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Http://www.csid.ro/......a-4044233/

:) Menstruatia intarzie aproape de fiecare data, nu ai motiv sa iti fie frica.

| Ellei explică (pentru LostInBubble):

Peste cateva zile plec la mare si imi e frica sa nu imi vina atunci.straight face

| AndyLavy a răspuns (pentru Ellei):

Da..stiu e aiurea sa iti vina cand esti la mare.dar se mai intampla. exista niste pastile, care iti pot intarzia menstruatia cu o saptamana, insa nu este indicat sa le iei. Sper sa ai noroc totusi. distractie placuta la mare, si o vacanta cat mai frumoasa!

9 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Buna..probabil ai ceva dereglari hormonale. se mai intampla, nu este o problema. Daca ai dureri sau mesntruatia nu iti vine nici luna viitoare ar fi cazut sa consulti un medic. Daca menstruatia ta este de fel neregulata atunci nu ai de ce sa iti faci griji. asteapta si luna viitoare sa vezi ce si cum, si daca nu, cel mai indicat ar fi sa vbesti cu parintii si sa mergi la un consult. insa pana atunci nu iti face griji. se intampla oricarei fete happy

| selysol a răspuns:

Buna stai linistita la adolescente ciclul e neregulat si mie mi se intampla deseori sa nu vina cate o luna mai am si eu liniste laughing

| pretty34 a răspuns:

Se mai intampla sa intarzie, n-ai de ce sa-ti faci probleme.

| florinmusat09 a răspuns:

Stai linistita se mai intampla sa se intrearupa ca am mai auzit fete vorbind despre astahappy

| Anneeeeee a răspuns:

Inseamna ca ai o problema trebuie sa te duci la ginecolog ca sa afli ce se intampla sper ca te-am ajutat te pup!

| Anneeeeee a răspuns:

Inseamna ca ai o problema trebuie sa te duci la ginecolog ca sa afli ce se intampla sper ca te-am ajutat te pup!

| Ellei explică:

Faza e ca peste cateva zile plec la mare si imi e frica sa nu imi vina atunci