Întrebare recomandată | Holograf1100 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o mica problema, m-ati putea ajuta?!
Suntem 3 prietene bune dintre care una e plecata in Italia pe parcursul anului..In august cand este ziua ei, ea vine acasa fara sa ne aduca nici un "cadou" pentru zilele noastre de nastere care au fost in iunie.Intrebarea e ce am putea face? Nu vrem sa ne simtim prost ca mergem cu mana goala,dar nici nu vrem sa ne ia de "fraiere".Sa cedam iarasi? Avand in vedere ca, chestia asta se intampla de 3 ani, devine cam penibil.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna
Cu mana goală nu te poti duce. Cumpara-i ceva care sa nu însemne prea mult, nu foarte mulți banii pe cadou si poate o sa-si dea seama ca ea nu va adus nici un cadou sau pur si simplu ii Spune-ți ca nu aveți banii de cadou si cu mana goală nu puteți merge deși e cam nașpa. Acum faci cum crezi tu, vorbește cu prietena ta sa vezi ce zice si ea.

33 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Puteti sa-i luati ceva semnificativ si care sa coste putin
adica daca sunteti prietene nu ar trebui sa va deranjeze atat de tare ca nu v-a luat cadouri

| 99983940345844957398 a răspuns:

Raspuns :

3 prietene : Aia e prietena voastra!
Eu as vorbi cu cealalta prietena a ta si ia-ti spune amandoua ca nu e frumos!
sau cand e ziua ei nu ai aduceti nimic
asa cum ea voua va face!

stare emotionala : curioasa!

| Mariiuta a răspuns:

Cam chitroasa prietena aia a ta