| ionescuandrada2000 a întrebat:

As vre sa stiu daca un baiat ma place.Pana acum mi-a trimis o cerere de prietenie pe facebook, iar eu i-am, acceptat-o.De fiecare data cand intru pe facebook ma intreaba ce fac,iar eu in raspund ca bine si il intreb si eu ce face, iar el zice ca bine. Dupa aceea nu mai vorbeste cu mine si iese de pe facebook.Pana acum i-am pus o intrebare,apare ca a vazut-o, dar nu imi raspunde la ea.Si,cateodata,zambeste la mine.Si toti colegii ma intreaba daca il plac.Nu mai stiu ce sa cred! Ma puteti ajuta? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| AnaSiPunct a răspuns:

Eu una cred ca te cam place, avand in vedere faptul ca el te intreaba mereu "Ce faci?". Iar daca nu te mai intreaba nimic când vorbiti, incearca tu sa prelungesti conversatia cu intrebari de genul "Ce mai zici?", "Ce ai mai facut?" + intrebari despre el (in caz ca nu stiiwinking ) happy Si in legatura cu placutul, poti afla in timp ce jucati Adevar sau Provocare big grin Eu asa fac laughing
Sper ca te-am ajutat.Bafta! :* big grin

| ionescuandrada2000 explică (pentru AnaSiPunct):

Merci mult tuturor! V-am dat vot la toti!

3 răspunsuri:
| GYGYLATINO a răspuns:

Cred ca te place dar poate e timid si e frica ca o sal respingi incearca si spune-i tu ca il placi

| Alphaking a răspuns:

Este foarte probabil sa te placa, ceea ce ar insemna ca este timid, prin urmare ar trebui ca tu sa faci primul pas si sa-l inviti la o intalnire, daca ai sentimente pentru el, la randul tau.