| iubireeterna a întrebat:

as vrea sa va cer un sfat nu vreau sa va plictisesc dar puneti-va putin in locul meu deci un baiat. fost amic a dat numarul meu de telefon la un prieten. eu nu am zis nimic si am incercat sa ma comport normal avand in vedere ca am prieten de 3 luni si ceva. baiatul asta a continuat sa ma sune pana intr-o zi cand sa certat cu prietenul meu. atunci a inceput totul baiatul asta care a dat numarul meu de telefon ma place de foarte mult timp si vrea sa ma desparta de actualul meu prieten de aici au pornit amenintari baiatu asta care cica mar placea. continua sa nu ma lase in pace si mereu ma sacaie la cap ba chiar ma impinge si imi vorbeste urat ar face tot posibilul sa ma desparta de prietenul meu aproape toti amici mei " baieti" sunt de partea lui si toti au ceva cu mine si cu prietenul meu el a vrut sa-l las sa isi cheme si el prieteni sa se bata cu ei dar eu nu am vrut deoarece dupa ce sau batut odata sunt sigura ca vor revansa si se vor bate si a doua uara eu nu stiu ce sa fac pentru ca nu-i mai suport multa lume mi-a spus sa fiu indiferenta dar cateodata chiar numai rezist si nu-i mai suport incerc sa evit sa fiu indiferenta sa incerc sa fiu mereu cu zambetul pe buze in fata lor dar nu poti fi indiferent cu o persoana care iti vorbeste urat si te mai si atinge pe deasupra ce sa fac? dati-mi un sfat va rog sad dau funda

Răspuns Câştigător
| Katyyyyyy a răspuns:

Hmmm... destul de complicat. Ai putea proceda astfel: incearca sa vorbesti cu acel baiat care iti vorbeste urat si incearca sa ii explici cum sta situatia, ca ai deja prieten si ca nu il placi, daca va vedea ca esti calma cu el si ca il iei cu binisorul cred ca va ceda.winking

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, e aiurea sa nu poti iesi alaturi de prietenul tau sa va plimbati in voie, si sa petreceti clipe minunate! Ameninta-i ca-i dai pe mana politiei si daca nu inceteaza organizati-le un flagrant, dar trebuie sa aveti o proba ca sa ajungeti la politie...sa-i filmati cand sunt josnici si se comporta ca niste animale apoi odata ce iai filmat sunt attea metode sa ii potolesti! Nu te-am intrebat cati ani ai sa imi dau seama...multa bafta!

| iubireeterna explică:

Am 17 oricum mersi pentru sfaturi

| Katyyyyyy a răspuns:

As vrea sa stiu, daca se poate, cum a mers.

| iubireeterna explică (pentru Katyyyyyy):

Cred ca s-au plictisit deoarece au incetat. si ma bucur ca in sfarsit ma lasa in pace si oricum ii evit si eu nu-i mai vreau in preajma mea si nici nu am ce sa vorbesc cu ei