| Cringeus a întrebat:

de cateva zile ma confrunt cu un sentiment inexplicabil, acest sentiment apare de obicei cand imi este frica de ceva foarte tare!

Am o problema la scoala, mai exact la matematica, nu ma descurc deloc, am deja o nota de 4 si am presimtirea ca va veni inca una din destul care l-am dat saptamana aceasta! Problema este ca eu trebuie sa plec cu o saptamana inainte de scoala, iar de ce imi este frica cel mai mult e ca voi ramane corginta si nu voi putea pleca...
Inca imi este frica sa discut cu paintii mei, ei fiind plecati in alta tara...simt ca nu mai suport acest stres, ce as putea sa fac? Am invat cat am putut de mult, dar nu se prinde matematica de mine ori cat as incerca!
Dau funda...dau ce vreti voi...dar vreau raspunsuri serioase!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Mergi la profesoara de mate si zi-i tot ce ne-ai scris noua aici si intreab-o ce poti sa faci sa-ti corectezi nota. Ea ar trebui sa te inteleaga, ca tu nu esti prima si nu vei fi ultima care a intampinat dificultati la aceasta materie.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca iei o nota mica, poate te mai asculta ca sa iti iasa media. Incearca sa vorbesti cu profesorul.

| christall a răspuns:

Se intampla sa iei si note proaste. Nu trebuie sa stai in stres. Vb cu parintii si spune-le ca iti trebuie meditator, eventual chiar pe profa de la scoala daca da meditatii.

| mariadjdjfnvfg a răspuns:

În primul rand, linisteste te.Eu tot nu inteleg deloc matematica, inainte aveam 7 acum îmi iese 5), nu pot rezolva nimic si inainte ma stresan foarte tare dar intr o zi am inteles ca eu sunt om si nu mi se poate primi tot.Intelege ca acestea sunt doar niste probleme trecătoare. Cândva o sa termini scoala si o sa ti aminteste cu duioșie de aceste momente.Asa ca net it be

| Cringeus explică (pentru mariadjdjfnvfg):

Multumesc man/girl am sa incerc sa ma linistesc si sa infrunt situatia!