| Giulia97Anna a întrebat:

Ofer FUNDA! Am gasit azi un pisoi abandoat, are in jur de 3-4 luni.Iar acum mai pe seara am observat ca are abdomenul umfalt.Cu siguranta ca nimeni nu i-a facut vreo deparazitare sau un vaccin.Eu ma gandeam ca are legatura cu parazitii intestinali.Asa ca ma gandeam sa ma duc maine la farmacia veterinara sa-i iau niste pastilute.Si sa cer mai multe detalii despre vaccin.Si pe langa asta a mancat foarte mult si a baut foarte multa apa.Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

O sa ii iei o pastiluta pentru paraziti interni, dar nu o sa i-o dai toata, decat un coltisor. O sa iti explice la cabinet. Vaccinul nu se face acum, ci la 6 luni.

| SkyPilot a răspuns:

Mergi la veterinar, nu la farmacie. Acolo il consulta, vede tot ce are, il deparaziteaza si il vaccineaza.

| Kriss96 a răspuns:

Nu am cu ce sa te ajut pentru ca se pare ca deja sti ce ai de facut happy
Mai mult ca sigur sunt viermi intestinali. Fiind asa mica si cu abdomenul umflat clar asta e.
Insa mai bine il duci direct la veterinar pentru ca e bine sa-i faca si un consult si sa-i dea pastila acolo pentru ca pisicile fac foarte urat la acea pastila. Are un gust oribil. Nu o sa reusesti sa i-o dai singura. O chinui, te zgarie, se sperie, face spume. Veterinarii au dexteritate. Si in general pisicile sunt mai cuminti la veterinar pentru ca e un mediu strain.