| Giulia97Anna a întrebat:

vreau sa pun o intrebare si cine imi raspunde funda +vot ,vineri seara am ramas la bunica parintii trebuiau sa vina sa ne i-a iar in camera unchiului meu el sta cu bunica am gasit pe birou jumatate de foaie si pe ea scria ioan mort nepregatit,iar a doua zii era alta foaie dar intreaga si scria la fel bunicul a murit acum 41 de zile atunci el avea 39 de zile ce ar putea fi ?

Răspuns Câştigător
| Ligia12345 a răspuns:

Foaia aceea se duce sambata sau duminica la biserica si se foloseste la parastas. se da foaia preotului si el in timpu slujbei va citi de la toate femeile listele pentru a se odihnii in pace. si mamaia ta a scris asta pentru ca probabil tataia tau a murit fara lumina si neingrijit si spovedit!

| Giulia97Anna explică (pentru Ligia12345):

Ai dreptate el a murit fara lumina si fara spovedanie a murit asa fulger fara sa stim nimic, mai raspunde odata ca sa-ti dau vot ca m-am grabit si am uitat sa-ti dau scuze

4 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Era un pomelnic pe care la scrii cineva si la lasat pe masa, pfff

| Nolkyz a răspuns:

Ha? Nu am inteles nimic. Ai un talent impresionant in a exprima un mesaj.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
E o chestiune religioasă.
În cazul de faţă e vorba de pomelnic.
Nu ştiu cum nu şti?
Pe curând!