| Anonimasimpla a întrebat:

Am o mica problema legata de parul meu.Chiar daca imi tund varfurile regulat,se toceste usor de la varf spre radacina, si nu folosesc placa de par.Ce imi recomandati? Mersi dau funda.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Inseamna ca ai firul de par subtire. E nevoie sa il rasfeti putin cu niste tratamente/masti facute acasa. Iti recomand o masca de par din ulei de masline, ulei de ricin si galbenus de ou. Toate sunt bogate in vitamine si hranesc parul intarind atat radacina cat si firul. Uleiul de ricin ajuta si la regenerarea lui, cel de masline il hidrateaza oferindu-i stralucire si putere iar galbenusul de ou contine farte multe vitamine.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ti-as recomanda o masca de par de par facuta in casa de regenerale, si sa nu il usuci freacand-ul ( il strangi in prosop si il lasi jumatate de ora, apoi il lasi fara prosop sa se usuce de la sine).
Nu stiu daca ai parul blond, dar daca il ai, parul blond e mai firav si se toceste mult mai repede ( asa e de la natura, si asa il am si eu si imi este foarte greu sa il am lung).
Eu folosesc o masca de par cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul. apoi aplici un balsam.
Masca se aplica cam 1 data pe saptamana sau de 2 ori pe luna.

| neutrino a răspuns:

In acest caz iti recomand sa mergi la un salon.