| Ale123456 a întrebat:

Vreau niste statusuri de singurătate.

Răspuns Câştigător
| TashaUhm a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate!kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!

34. Vrei lectii de viata? Astea nu se gasesc la piata!

35.Neaga tot, nu vrea sa recunoasca.Ca m-a inselat cu prima curva proasta!

36.Imi place sa trag marijuana pana ma cred zeu!

37.Stapaneste-ti ura si foloseste-ti gura doar atunci cand sugi ****!

38. Daca le dai prea multa atentie esti o zdreanta!

39.Ia atitudine fetito si scuipa-i in fata!

40.Nu vorbesc frumos cand imi vine sa-mi bag ****!

41. Poti sa ma urasti, nu te condamn! Dar cand suntem fata-n fata tot tu-mi esti fan!

42. Daca tu esti ingerul, atunci port eu coarnele.Ma-ntorc unde demonii m-asteapta cu goarnele!

43.Ba! Ti-am mai zis ''Du-te dracu''Daca imi rupi inima iti rup capul!

44.Te mai bag o data-n mama ta.Te pup.Si am plecat!

45.Don't cry! Say ''*** you!'' and smile.kiss

46.Cand am spus STOP, stop sa fie!

47.Omul intelept nu spune ce gandeste!

48.Baietii mari nu plang, ei doar mimeaza totul!oh go on

49.Pentru ca eleganta impune respect!

50.Crezi ca ma impresionezi atunci cand aberezi?

51.Inca o lovitura.Dar e una sub centura!

52.Pana si regina ghetii te trateaza ca pe o c*rva!

53.Roz cu picatele verzi vrei za vezi de te i-ei in gura cu mine!

54.Cu aripi frante poti doar sa-nveti cum sa cobori!

55.Auzi Miss? Cate nopti ai prestat ca sa ajungi ce esti azi?

56.Nu toate blondele sunt proaste.Dar tu intreci orice masura!

57.Nu gasesc un sinonim sa te reprezinte!

58.Mi-am irosit 2 minute din viata sa te aud cum te lauzi.Narcisisto!

59.Imi spui ca sunt un inger si ca ingerii nu plang!

60.Arati ca un pom de Craciun! Paiete, bijuterii si tone de machiaj!

61. Vocea ta gingasa nu ma sperie!

62.Nu-ncerca sa respiri aerul cuvenit mie!

63.La vrajeala ta nici gradinita nu o combini.

64.Mai sunt si golani care se indragostesc!

65.Degeama ai capul mare dar creierul gol!

66.Esti frumos sa moara mama ta! Zici ca esti desenat cu stanga!

67. Poti sa ma consideri sters, guma peste creion!

68.Ce nu ma intereseaza nu ma raneste!

69. Poti sa te duci! Din partea mea, frate, fa-te muci!

70.P*la mea.Usor usor devin dependenta de tine!

71.Visele mele se spala, atunci cand ploua iar afara!

72.Esti mai zdreanta decat presu ma-tii de la intrare!

73.Intro zi am sa ma marit! Dar nu cu tine.

74.Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi!

75.Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura!

76.Ai terminat de vorbitt sau mai trebuie sa dorm?

77.Fa Du-te! Eu nu pun botu! Sunteti prea multe

78.Ai o voce frumoasa.De ce o irosesti vorbind?

79.Ai fata de radio!

80.Te batai pe house nasol.Te prefaci ca bei si porti gentuta.Ba puta..Esti gay?

81.Sa pice Raiul pe Pamant' stig pana-mi crapa capul.Nu ma faceti sa urc eu la voi ba, ca va ia dracu!

82.Paranormal,apar cand par sa dispar!

83.Stai putin..Ma-ta e t*rfa' e pleonasm!

84.Am o boala pe tine, Da-ti-as m*ie fata!

85.Cand viata iti intoarce spatele-F*te.o

86.Esti mai prost ca un ciob de hartie!

87.Tu esti prima...T*rfa infecta!

88.Te oftici si-mi strigi ''m*ie''! Dar stai asa, nu te-am intrebat ce face maica-ta!

89. Vreau sa afle toti, nu sa citeasca in stele! Ma comport exemplar, dupa standardele mele!

90.Ti-o dau la m*ie pentru tot ce spui, pentru tot ce faci, pentru ca ma ataci!

91.Deschide ochii''iti soptesc la ureche! Viata-i t*rfa si tu esti sufletul ei pereche!

92.Caracterul omenesc te lasa des fara cuvinte!

93. Poate chiar stii ce zic, sau poate o iei in gluma!

94.Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

95.Si noi, astia frumosii, mai avem momente cand suntem deprimati, dar ne uitam in oglinda si ne trece! laughing

96. Tu ca mine numai găsești.
- Eu ca tine nu mai caut!

97.E ziua în care soarele a zâmbit la toţi...de data asta nu s-a mai oprit la colţ!

98.Imaginează-ţi că o dau lipsit de graţie.Na`**** că nu ai atâta imaginaţie

99. Zâmbet stingher, eşti între demon şi înger, între cuget şi rânjet, între tunet şi fulger

100.Nu există perfecţiune,****, nu-ţi pierde timpul încercând să găseşti limitele legii infinitului:*

101.Pentru fiecare gheara de tigru si glont de mare calibru, Degaj energie pozitiva caut starea de echilibru

102.Nu vreau stres, mă caută des♥

103. Cânt pentru ce am avut, şi ţip pentru ce am iubit.

-Sper ca te-am ajutat! Fundita?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Salut! :*
♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….
♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea
♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…
♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…
♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…
♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns
♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…
♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…
♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc
♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…
♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor
♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…
♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…
♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…
♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…
♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
♦ Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
http://www.TPU.ro/......a-fundita/
http://www.TPU.ro/......untitsa-x/
http://www.TPU.ro/......x-fundita/
http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/scrieti-mi-va rog-statusuri-de-despartire-tristete/
Bafta! :* >:D

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Uite aici :
Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

lacrimile spala o inima ce-i rana…

Zambete… Priviri desprinse din vise… Inca mai sper la cele promise… De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis.
De-o fi sa mor si nu o sa ne mai intalnim in groapa mea s-arunci un trandafir…. tarziu de tot cand tu ma vezi uita doi morti dintr-un mormant de vor striga……va plange atunci intregul cimitir…. iubirea mea….si micul trandafi
Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…
* Se intamplaa` undeOri...sa simti k eshh a nimanui` ai vrea sa ceri un sfath` cuiva`, ai vrea...dar nu stii kui

* Si e normal sa fiu asa; ] cand de la cei dragi Auzeam in loc de sfaturi ''treaba ta ce faci : -J''

* Dar am vazut ca timpul trece : - J, nu sta sa-mi leg eu siretu [ - ( Nu sta sa iau in nou startu' daca n-am pornit cu dreptu' [; d ]

* Nu mai vreau sa privesc j nici sa ascult ce vor unii sa vad sau sa aud

* Sunt privita k o straina tot mai mult pe zi ce trece.Si nu`mi cere explictzii k oriqm n`ai intelege

* Nu mai e nimeni langa mine Nimeni sa ma-ntrebe " Mai pisoiule esti bine?!

* E genu' meu sa pun suflet in tot, Da' e gresit de tot

* Stia sa zambeasca. Chiar si atunci cand suferea!

* K lumea vne, pleaca nu` t` astepta k toti sa te`ntseleaga, sh tine aproape doar p` cei d` care chiar ceva t` leaga, traieste in prezent, in rest lasa viata s` mearga

* Stiu ca`i greu sa treci peste orice Nu spune "Nu se poate" Nu`ti ascunde lacrimile cand trebuie aratate
Baietik`. true`. te-am pierdut. da mai gasesc inca 1000 cu aceeash moaca`!
Aud pasi`. e doar imaginatzia mea`! Aud voci`. e sigur vocea ta`! Ma uit in oglinda. Te vad pe tine`! Dispari vere. am trecut la alt nivel`!
Am mintsit`! Si ce`? batting eyelashes O minciuna in lumea mea. face cat 1000 in a ta`!
Fha'. Intoarcete la mine daca' mai vrei futai`!
Au fost cele mai frumoasa clipe din viata` mea`! Ce noroc am ca am skpat #:-s
Sunt prea dulce ca sa fiu Light`! Sunt prea acra ca sa fiu Fresh`! Da sunt mult prea buna pentru tine`! imi trebuie cineva pe masura`!
Ai vrea sa o mai tsi de mana`! Sa o Privesti in ochi`! In ochii ei frumosi de fata rea`!
Daca maine n'ah mai fii`! Sincer`! Bro`. pe tine nu te-as mai iubii`!:X
Te pup!
Fundita? crying

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena7712 a răspuns:

- Degeaba m-as intoarce s-o luam iar de la-nceput, timpul nostru cu nebuniile de-atunci a trecut!
-Baietik`. true`. te-am pierdut. da mai gasesc inca 1000 cu aceeash moaca`!
Aud pasi`. e doar imaginatzia mea`! Aud voci`. e sigur vocea ta`! Ma uit in oglinda. Te vad pe tine`! Dispari vere. am trecut la alt nivel`!
Am mintsit`! Si ce`? batting eyelashes O minciuna in lumea mea. face cat 1000 in a ta`!
Fha'. Intoarcete la mine daca' mai vrei futai`!
Au fost cele mai frumoasa clipe din viata` mea`! Ce noroc am ca am skpat #:-s
Sunt prea dulce ca sa fiu Light`! Sunt prea acra ca sa fiu Fresh`! Da sunt mult prea buna pentru tine`! imi trebuie cineva pe masura`!
Ai vrea sa o mai tsi de mana`! Sa o Privesti in ochi`! In ochii ei frumosi de fata rea`!
Daca maine n'ah mai fii`! Sincer`! Bro`. pe tine nu te-as mai iubii`!:X
Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

lacrimile spala o inima ce-i rana…
Zambete… Priviri desprinse din vise… Inca mai sper la cele promise… De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis.
De-o fi sa mor si nu o sa ne mai intalnim in groapa mea s-arunci un trandafir…. tarziu de tot cand tu ma vezi uita doi morti dintr-un mormant de vor striga……va plange atunci intregul cimitir…. iubirea mea….si micul trandafi
Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…
* Se intamplaa` undeOri...sa simti k eshh a nimanui` ai vrea sa ceri un sfath` cuiva`, ai vrea...dar nu stii kui

* Si e normal sa fiu asa; ] cand de la cei dragi Auzeam in loc de sfaturi ''treaba ta ce faci : -J''

* Dar am vazut ca timpul trece : - J, nu sta sa-mi leg eu siretu [ - ( Nu sta sa iau in nou startu' daca n-am pornit cu dreptu' [; d ]

* Nu mai vreau sa privesc j nici sa ascult ce vor unii sa vad sau sa aud

* Sunt privita k o straina tot mai mult pe zi ce trece.Si nu`mi cere explictzii k oriqm n`ai intelege

* Nu mai e nimeni langa mine Nimeni sa ma-ntrebe " Mai pisoiule esti bine?!

* E genu' meu sa pun suflet in tot, Da' e gresit de tot

* Stia sa zambeasca. Chiar si atunci cand suferea!

* K lumea vne, pleaca nu` t` astepta k toti sa te`ntseleaga, sh tine aproape doar p` cei d` care chiar ceva t` leaga, traieste in prezent, in rest lasa viata s` mearga

* Stiu ca`i greu sa treci peste orice Nu spune "Nu se poate" Nu`ti ascunde lacrimile cand trebuie aratate
E timid e greu sa-ti spuna...el e soare tu esti luna mereu va vedeti dar nu stati niciodata impreuna.mereu cu lacrimi in ochi cand te vede plecand spune in gand oare cand o sa fi amea? cand?

In mintea lui esti numai tu nu stie ce sa facca, dar frefera sa taca pleaca.cand te supara mereu. ipare rau ca n-are tupeu.sa vorbeasca sa-ti spuna ca tine la tine.de asta tot pleaca de asta tot vine. daca nu tu atunci cine?//?

Ii e frica si crede ca daca o sa te intrebe o sal refuzi asa ca miscate repede intreaba-l pana nu o sa renunte la gandu ca la fel cum te iubeste el il iubesti si tu la fel. Povestea inimi povestea mea intr-un moment al vieti treci prin ea simti ca te indrogastesti, dar nu ai puterea sa-i spui ca o iubesti
Incep sa vad ce n-am vazut. Incep sa cred ca te-am pierdut! Te chem incet, spre nicaieri. Te chem spre visele de ieri.
In inima mea, iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara. Sa planga, sa urle in bezna muradara…
Daca pozele ar vorbi … Amintirile ar fi vii. Am stii iar ce gandeam ce gandeam cand eram copii. Probabil poza ta din rama ti-ar soptii : "Stii, nu esti ce-mi doaream sa fii!".
Nu imi pasa ca ma sting usor asteptand … nisip purtat de vant…doar lacrimi mi-ai lasat … si un suflet pierdut … sa-mi tina de urat.
Sper ca te-am ajutat.

| LexuDeea a răspuns:

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea …

2. Va veni odata vremea cand in urma vei privi … ai vrea sa reinvie toate, bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA, numai amintirea spune ca "Asa a fost odata".

3. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.
4. Si toti ma-ntreaba ce s-a intamplat, le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat!".

5. Privesc in urma mea, vad oameni razand
Lacrimile parca sunt spulberate de vant
Cand plang, ma rog la Dumnezeu
Si-l intreb: "Oare nu vezi ce vad si eu?".

6. Incep sa vad ce n-am vazut. Incep sa cred ca te-am pierdut! Te chem incet, spre nicaieri. Te chem spre visele de ieri.

7. Totul trece. Asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme.

8. Imi va fi dor.
Imi va fi rece.
Dar timpul nu va vindeca …
Doar va trece.

9. In inima mea, iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara. Sa planga, sa urle in bezna muradara…
10. Daca pozele ar vorbi … Amintirile ar fi vii. Am stii iar ce gandeam ce gandeam cand eram copii. Probabil poza ta din rama ti-ar soptii : "Stii, nu esti ce-mi doaream sa fii!".

11. Nu imi pasa ca ma sting usor asteptand … nisip purtat de vant…doar lacrimi mi-ai lasat … si un suflet pierdut … sa-mi tina de urat.