| RoxutZaaaa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri despre orice, nu conteaza, doar sa fie frumoase.

Răspuns Câştigător
| HellGirl666 a răspuns:

Bună.☺
NU TE GANDI NICIODATA LA VICTORIE.GANDESTE-TE SA NU PIERZI
*Fotografiez sclipiri de pleoape, creez album pictat de noapte.Imi dai sperante ca va fi bine, imi dai sperante ca te am pe tine.
*Ai cam uitat de fel ce`nseAmna siguranta si respect. Ai luat`o pe un drum ce momentan crezi ca`i perfect.
*Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.
*Cioburi cazute si crapaturi tot mai multe. Sanse scazute sa mai fie cineva sa asculte.
*Orice s-ar intampla să nu iti fie teamă, ascultă-ti inima si fă ce te indeamnă!;
*Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?
*Zambeste, da play si porneste. Zambeste si arata-le ca nu iti pasa.
*Sunt poveşti, sunt cuvinte, sunt multe, şi multe clipe.Sunt versuri, sunt filme.In care te regăseşti tu, pe tine
*Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
*Încercând sa visez imposibilul.
*Sunt ceea ce sunt, Sunt ceea ce simt, Nu am de ce sa mint... Ce ar mai fi de spus? Ca sa ma privesti cu aceeasi ochi?
*Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!
Dacă tu ignori tot ce te.nconjoară. asta nu inseamnă ca o să dispară.
Am invatat sa suport, viata e grea. Dar nu suport un tradator, asta-i boala mea.
Mă pierd în promisiuni prea des încălcate. Şi vise uitate ce în picioare sunt călcate.

Devine complicat sentimentul, se duce efectul, mor şi fluturaşi, rămân amintirile, gusti iar regretul.
Prietenia nu o poţi lega în lanţuri, însă ea te leagă.
Am umplut pagini cu noi, am desenat inimioare, am sperat, am visat. Game over! S-a terminat.
Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.
© Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
De ce mi-as cenzura sentimentele in fata ta? Lasa sa stii si tu ce-i aia ura, ...si-i cazul sa afli si ce-i dragostea!
Nu te intrebi ce rost mai are sa iti speli sufletul cu mainile murdare?
Nu e usor sa te ridici cand altii te calca in picioare si te infunda mai tare...Dar nu-i imposibil!
Cand nu mai vezi rostul in a lupta la nesfarsit...gandeste-te ca intotdeauna e cineva care a avut mai mult de suferit!
Sper să îți placă.

| RoxutZaaaa explică (pentru HellGirl666):

Multumesc frumos

| HellGirl666 a răspuns (pentru RoxutZaaaa):

Cu plăcere. happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat