| claudya14 a întrebat:

vreau si eu niste statusuri frumoase,de viata,dar si niste statusuri ca imi pare rau dupa fostul prieten! Multumesc, dau funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat

Fericirea se află unde o găsim, dar rareori se află unde o căutăm.

Într-o lume în care totul se plăteşte, iubirea NU se vinde! [

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Sunt clipe în viaţa mea când ţi-aş spune tot ce simt.Dar ştiu că n-ar conta.

Sunt lucruri care nu ai de unde să știi cum se vor termina, dar îți vei aminti toată viața cum au început

Există acea persoană ..care te schimbă atât de mult încât îţi este imposibil să îţi mai aduci aminte cum erai înainte ca ea să intre în viaţa ta

Cineva m-a întrebat dacă îmi este dor de tine... dar nu i-am răspuns.
Am făcut câţiva paşi, am închis ochii şi am şoptit: ...foarte mult!

A fost o vreme când te întrebai "unde este ea"... acum te întrebi "o să mai fim împreună cândva?

Învaţă să ierţi, pentru că şi tu de asemenea greşeşti!

Şi mintea-ţi fuge la clipele când îl aveai în braţe. Şi îl ţineai acolo strâns ca lumea rea să nu-l înhaţe love struck...

Știi când te alintam și tu rădeai Când te țineam în brațe și tu plângeai tot ce aveai pe suflet îmi spuneai te simțeam al meu și mă iubeai.

Adevărul sună cam aşa : Chiar dacă ai puterea să ascunzi, ţi-e dor de el/ea!

Nu trebui sa iti ceri scuze, eu deja te-am iertat! :* [

Două dintre cele mai grele teste în viaţă : răbdarea să aştepţi pentru momentul potrivit şi curajul să accepţi că ai aşteptat degeaba.

Sunt acele zile în care nici măcar tu nu şti ce ai.şi singurul lucru pe care îl vrei, e îmbrăţişarea unei persoane speciale.

Chiar dacă eu, nu-ti dau de inteles cât de mult tin la tine. parcă secundele sunt ore când nu esti lângă mine

Viața e o luptă, trebuie să rămâi în viață. Nu privii în urmă, inamicul e în față; își zice viitor, destin sau soartă.

Nu lăsa viaţa să treacă pe lângă tine ca un tren.

O viaţă fără înfrângeri este o viaţă fără victorii. Cine nu ştie să piardă nu ştie nici să câştige!

Esti singurul lucru la care tin cu adevarat, iar tu pentru mine esti unicat! love struck

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy