| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa!
Eu am par cu un volum foarte mare si firele stau in toate directiile oricat l-as pieptana.Si e foarte sensibil.Adica am folosit spuma de par de 2-3 ori si a inceput sa cada.Sta aiurea si nu-mi place deloc.M-am gandit sa cumpar o placa de par, dar tot aud ca ea distruge parul si face parul sa cada.Am incercat si eu si daca-l intind sta cam o saptamana.Colegele mele spun ca daca folosesti nu stiu ce protectie, parul nu pateste nimic.M-am gandit sa incerc Nivea straight & easy.Nu stiu ce sa fac,sa cumpar placa, sa incerc Nivea straight & easy? Poate stiti si voi un mod de a-l face sa stea drept,iar firele sa stea frumos, adica nu in toate directiile.=[

Răspuns Câştigător
| BlueOctober a răspuns:

Incearca acel produ de la nivea,daca nu foloseste un sampon cu balsam pentru par uscat,e foarte bun dove,sau cel mai bine cauta in magazine masca de par cu cocos, sau ceva cu cires, eu mai foloseam de asemenea de la sunsilk balsam pentru par cret(Acela care se da pe parul uscat nu ud)e foarte bun, sau fa-ti o masca acasa cu ingrediente naturale, 2 galbenusuri de oua, 2 3 linguri de ulei de masline, 4, 5picaturi de ulei de ricin si\sau de argan, 1 lingura de otet, 2 linguri de miere si gata-i.aceasta masca e buna si pentru cresterea rapida a parului

1 răspuns:
| Ella27 a răspuns:

Ia-ti un fixativ sau o placa de par