| carmina34690643 a întrebat:

Bune TPU! Nu ma credeti imatura sau ca la 17 ani nu stiu ce sa fac.Imi place un baiat.Cand ne mai intalnim pe strada(doar noi2)ma saluta,zambeste,imi zice numele, vorbeste frumos etc.Cand suntem in grup se da la toate(doar cand sunt si eu si pe mine nu ma prea baga in seama, doar se mai uita cateodata la mine..asa rapid.Cand nu-i iese ceva incepe sa se injure singur si sa vorbeasca foarte tare.Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| Plankton a răspuns:

Buna, unii baieti au impresia ca te pot face interesata cand ei se dau la alte fete (mai putin la tine), daca se uita rapid la tine din cand in cand, evita contactul vizual deoarece, poate sa ii fie rusine (te place).
Posibil vorbit tare (injuriile) sa fie o modalitate aleasa de el pentru a atrage atentia, lucru incert ce nu confirma dar nici nu infirma ceva anume.
Cel mai simplu mod de a afla e sa il intrebi direct pe el (daca nu poti pune pe cineva sa intrebe) daca te place.
Nu e tocmai usor sa iti dai seama de una singura din ceea ce ai descris.
Mult Noroc!

2 răspunsuri:
| Darkus a răspuns:

Ai 2 optiuni : 1. Te duci si vorbesti cu el ( ca sa nu mai fii asa de confuza ) sau 2. Ramai asa cum esti deoarece nu ai curaj!
Poate ca sunt un pic dur dar asa e realitateawinking

| teo6dia4c99 a răspuns:

Intreaba si tu de el sa vezi daca asa face cu toate fetele cand sunt singure. Ce pot sa iti zic e ca daca te-ar placea cu adevarat nu s-ar da la toate fetele dar nu stiu. Vorbeste cu el, asa in gluma si spune-i despre asta si vezi ce zice si daca nu se prinde ii spui direct, fara nici o gluma. Te place sau nu? Si se mai da mult la altele?