| Alessaa a întrebat:

Care credeti ca ar fi cea mai mare dezamagire de la persoana la care ati tine mai mult ca la orice? happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Sa renunte sa lupte pentru noi iar eu sa simt ca nimeni nu o va putea iubi mai mult decat mine.

Aleksandr Puskin exprima foarte bine in poemul,, Eu te-am iubit'' sentimentele mele intr-un astfel de moment :

Eu te-am iubit şi poate că iubirea
În suflet încă nu s-a stins de tot;
Dar nici nelinişte şi nici tristeţe
Ea nu îţi va mai da, aşa socot.
Fără cuvinte te-am iubit, fără nădejde,
De gelozie, de sfială chinuit.
Dea Domnul să mai fii cîndva iubită
Aşa adînc, aşa gingaş cum te-am iubit.

7 răspunsuri:
| 4drian a răspuns:

Minciuna. As prefera un adevar dureros in schimbul minciunii.

| OnuOnulică a răspuns:

Să te lase baltă când ai cea mai mare nevoie de ea.

| ElenaSA a răspuns:

Sa fie indiferent cand ai nevoie sa fii inteles, sa auzi o vorba buna.

| AlcolikSmile a răspuns:

Minciuna
Sa te trateze cu indiferenta sau sa te ignore
Sa te lase balta pentru cineva mai bun fiind constient de sentimentele ce le am pentru el/ea.

| Alessaa explică (pentru Bacemi):

Frumos o.O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data fiind situatia descrisa de tine si avand ca ipoteza faptul ca persoana stie de sentimentele mele pentru aceasta, cea mai mare dezamagire ar fi, in acest moment, sa ma ucida.

| DulceLup a răspuns:

Orice dezamagire de la persoana la care tin mai mult ca la orice, e o mare dezamagire.