| SchogettenBăii a întrebat:

Ce dietă îmi recomandaţi să slăbesc eficient (cu sau fără exerciţii )?
Şi cam cât aş slăbii într-o lună?
Dau fundă, mulţumesc :*.

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Eu iti spun si exemplul meu, ce urmez in continuare pentru tot restul vietii, de ce? pentru ca mi-a schimbat viata in bine modul de viata pe care l-am adoptat.
NU MANCA:
1. dulciuri( la inceput mancam o data pe saptamana acum nu mai mananc deloc, nu mai simt nevoia de dulce)
2. fast-food( eu mananc cate o shaorma rar, facuta din piept de pui la rotisor, vreo 6 cartofei, fara sosuri si in rest varza, ardei iute, ceapa)
3. snacks-uri
4. sucuri
5. prajeli ( redu cat poti prajelile,eu de exemplu mananc un singur fel de prajeala,pestele pentru ca altfel nu pot sa mananc,nu imi place,altceva nu)

Mananca supe,ciorbe,carne de pui la gratar, carofi fierti, oua fierte, etc.
Paine : daca poti cumpara paine integrala e foarte bine daca nu mananca paine alba dar nu exagera, cat mai putina.
Bea 2 L de apa pe zi.
Nu mai manca dupa ora 18:00 in caz ca ti se face foame fa-ti o salata verde( foloseste ulei de masline, da un gust extraordinar de bun ).
SPORT, fa sport. eu din martie ma apuc de jogging(30 min /zi) + exercitii pentru tonifierea musculara, se gasesc pe net site-uri cu programe special de facut acasa de catre instructori de fitness.
Dupa acest model, eu am slabit intr-o saptamana 4 kg.
Bafta la slabit!

| SchogettenBăii explică (pentru Uza):

Mulțumesc mult :*

3 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Sala, exercitii cardio, fara paine, dulciurui, prajeli. eu am slabit 7 kg asta vara facand sala, zumba si am renuntat la dulciuri paine si mancaruri grasetongue

| YourDreams a răspuns:

Dieta Dukkan este excelenta! Si printesa Kate parca a folosit-o. Slabesti cam 5 kilgograme intr-o luna. Multa Bafta!