| Meagainsttheworld a întrebat:

Ce semnifica viata pentru voi? Pentru mine una reprezinta un mare nimic big grin

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.da... Ia să mergi tu la doctor si acesta să-ţi dea o veste cumplită care reduce drastic orizontul vieţii tale,si o sa vezi ce multe planuri de viitor ai si vor ramane nerezolvate şi ce mult înseamnă viaţa.
Dar cand îţi baţi joc de ea şi de tine, soarta se poate răzbuna.
Vorbesc în general,nu mă refer la tine în special,că nu ai dat nici un fel de informaţie referitor la viaţa ta, decat că nu există!
Ba există, dar trece pe langă tine.Ca fulgerul trece, nici nu-ţi dai seama cand ai 15 ani, 35 de ani si te trezeşti la pensie!
In privinţa asta,noi,muritorii,nu învăţăm niciodată din experienţa altora! Toţi cei trecuţi prin viaţă spun tinerilor să se bucure de ea, să nu lase timpul să trecă in zadar!
Dar nu! Tinerii cred ca ei sunt nemuritori, că timpul nu actioneată şi împotiva lor şi ca bătraneţea este ceva ca o boală. care de ei nu se va lega!
Greşit!
Sfatul meu este să nu-ţi iroseşti timpul.De tine depinde dacă faci ceva sau nu.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici eu nu am planuri mari in viata asta, dar trebuie sa o traiesc pana cand Dumnezeu imi va lua viata. Imi pare rau ca traiesc intr-o epoca in care lumea s-a intors pe dos si anormalul e normal pentru minori si multi tineri din ziua de azi.

| Bellona a răspuns:

.Normal,nu ar trebui sa reprezinte un ''nimic'' pentru tine.
Viata e plina de suisuri si coborasuri, momente placute sau neplacute.
Trebuie sa trecem peste ele.
Mie mi se pare frumoasa.Chiar daca sunt cateva ofilituri pe-aici >.>, trec peste ele.

| Meagainsttheworld explică:

Ooo daaa, sunt de acord cu tot ce zice`ti acolo! Probabil, v-a trebui sa mi s eintample un lucru rau ca sa ma trezesc la realitate. Dar totusi nu as vrea sa mi se intample asta, un sfat sa ma trezesc la realitate desi e dura, cum as putea sa o vad frumoasa?

| Elianna a răspuns (pentru Meagainsttheworld):

Am să-ţi spun un banc.
Un taran se plange preotului ca viata lui este prea grea,ca sta cu soacra si cu doi copii intr-o singura camera,ca trebuie sa aiba grija de oi,capre,porci si de gaini,ca s-a saturat de viata asta!
Preotul il asculta si ii spune ca sa bage in casa gainile si sa traiasca asa. Dupa un timp il intalneste si-l intreaba cum este.
Ooo, si mai rau parinte. Da? zise preotul? Atunci baga in casa si o oaie. Dupa un timp iar se intalnesc si taranul ii spune ca este si mai rau. Baga in casa si porcul, ii spune preotul. Omul se conformeaza si la intalnirea cu popa ii spune ca acum este groaznic.E ca in cocina.Eee,atunci baga in casa si vaca,ii spuse preotul! Dupa ceva timp, omul vine la popa si ii spune ca nu se mai poate asa! Preotul sta un pic si se gandeste si ii spune omului:scoate vaca si du-o inapoi in grajd. Dupa o vreme se intalnesc si taranul ii spune ca paaaaarca este un pic mai bine. Scoate si scroafa din casa si du-o in cotet, ii spune preotul. Omul face asa si cand se întalnesc ii spune popei ca este mult mai bine. Scoate si oaia si du-o langa celelalte in tarc. Dupa ceva timp taranul vine si spune ca este chiar bine in casa lui. Preotul ii spune sa scoata si gainile din casa si dupa o vreme il intalneste pe taran. Ei...cum este? Minunat,spune taranul,avem locul nostru fiecare,am vite,am oi,am gaini, am porci, suntem sanatosi... cemai, viata este minunata!
Uneori binele inseamna lipsa raului.
Trage tu ce concluzie vrei!

| Meagainsttheworld explică (pentru Elianna):

Taree big grin