| ȘtefiBăăi18 a întrebat:

Cum as putea sa devin emo? Dar va rog fara raspunsuri de prost gust adica ceva in genu ca am innebunit si chestii din astea vreau doar raspunsuri care sa ma ajute. Mersii kiss

Răspuns Câştigător
| Radu_Maryan_1996 a răspuns:

O insfarsit o intrebare pe gustule meu :* pei sa incepem cu inceputul mai intai iti indrepti parul si iti lasi bretonul pe o parte sa NU ti se vada ochiul...doar un ochi, unghiile ti le faci negre (aici culorile predominante sunt negru si rosu!) hainele sunt negru si logic rosu. Comportamentul nu vorbesti cu nimeni deca cu o prietena care vrei (sa nu fie gen PITI) Si daca vrei (optional) sa te tai pe vene te sfatuiesc sa NU o faci si convinge pe cineva sa te sustina :d funda daca vrei.

11 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Ia uite pe link-ul asta, o sa gasesti de ce ai nevoie :)
http://www.wikihow.com/Be-Emo

| Adixuuu a răspuns:

Iti faci o tunsoare emo,cu cateva suvite colorate, adopti stilul vestimentar, incepi sa te inchizi in tine si sa devi deprimata poate sa plangi putin, aia se si taie pe vene, dar nu te sfatuiesc sa faci asa ceva.multa bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai tunde si plangi.
da de ce vrei sa fii emo cand nici macar nu stii ce inseamna

| ?tefiB??i18 explică (pentru suntserios):

Dar de unde sti tu ca eu nu stiu ce inseamna?

| suntserios a răspuns (pentru ?tefiB??i18):

Ha ha, pai daca stiai mai puneai intrebare asta?

| ?tefiB??i18 explică (pentru suntserios):

Eu am intrebat doar cum pot deveni nu ca nu stiu ce inseamna si mai citeste odata intrebarea

| suntserios a răspuns (pentru ?tefiB??i18):

Tocmai. exact ce spuneam eu. daca stiai ce presupune nu mai puneai intrebarea, tu, ca orice emolau din asta vrei sa copii un stil fara sa stii de ce.

| Alle13c a răspuns:

Te imbraci ciudat, in negru[deseori]. Te razi pe o parte, iti pui bretonul pe fata. Iti pui pierce-uri. Asculti muzica NEBUNAAA. etcc

| iixMiiru a răspuns:

Nu e atat de frumos sa fii emo. Daca iti doresti asa de mult sa devii emo, fa ce ti-a zis InnocentgirlAdRry..Insa sper sa nu iti para rau dupa cand o sa te vezi cu suvite cu inel in buric si toate tampeniile astea de.

| ?tefiB??i18 explică (pentru iixMiiru):

Faza e ca imi place cum arata acesti oameni si frizurile si imbracamintea dar intrebarea m-a pus-o pentru ca chiar imi doresc chestia asta si m-am gandit bine cu cee ce trebuie sa fac. kiss