| SonnyaMoustache a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca-l plac fara sa-l speri? sau. Stiti voi. Fara sa par disperata. rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| MaryyraM a răspuns:

Pai..incepi sa vorbesti cu el..ca de la amic la amica..si il mai intrebi cum sta cu dragostea..si incepi sa ii zici ca tie iti place de un baiat.da nu prea stii cum sa ii spui..si dupa...ii ceri un sfat..si ii spui happy

| SonnyaMoustache explică (pentru MaryyraM):

Am facut asta. I-am cerut un sfat si mi-a zis "Vrei sa zici ca ma placi?" Dar nu parea ca ma place, adica era cam rece, iar el de obicei vorbeste foarte frumos cu mine adica flirteaza. Si am zis "Poate" Si apoi a zis ca ii pare rau dar trebuie sa iasa.(vorbeam pe facebook). Sa fac asta din nou?

| MaryyraM a răspuns (pentru SonnyaMoustache):

Nuuuuuu! nu pe facebook. spune-i in fata.

8 răspunsuri:
| iusy98 a răspuns:

Ii spui cand sunteti singuri

| SonnyaMoustache explică (pentru iusy98):

Eu voiam de fapt sa-i spun pe facebook. Pentru ca nu prea avem cum sa fim singuri fata in fata.Si eu ma refeream la cum sa formulez.

| Fluffy2 a răspuns:

Nu este nevoie sa ii spui personal. Poti sa le spui prietenelor tale si fi sigura ca o sa afle laughingDaca petreci timp cu el si il bagi in seama o sa descopere ca il placi.Succes!

| MikuDrac a răspuns:

Uitee... cred ca pentru inceput ar trebui sa stii ce simte si el pentru tine si trebui sa.i spui ce simti pentru el intr.un mod simplu, sa nu se simta obligat sa fie cu tine doar pentru ca tu il placi... daca te place si el va face primul paswinking

| SonnyaMoustache explică (pentru MikuDrac):

Pai pana acum am tot flirtat si mi-a dat de inteles ca ma place. Dar toata lumea zice sa-i spun eu, pentru ca lui ii este frica ca poate eu nu-l plac.

| MikuDrac a răspuns (pentru SonnyaMoustache):

Atunci incearca sa-l faci pe el sa faca primul pas... da-i de inteles ca il placi sau spune-i direct, asa e cel mai bine tongue