| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ascunde niste taieturi cu lama de la incheietura mainii? sau sa scap de semne. funda

11 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Emo?

| Mitsuri10 a răspuns:

Pai iti pansezi.Am o prietena care si-a facut cu foarfeca si pur si simplu si-a sfartecat vena.Si a schimbat 3 bandaje.Dar pana la urma si-a pus unul curat si a functionat. Apoi dupa ce s-au mai inchis ranile, l-a dat jos si au trecut cu timpul. Sper ca te-am ajutatwinking.

| Bubble13 a răspuns:

Nu e nimic de ras...

| ZaineaM a răspuns:

Iti pui bratari multe. Am si eu o colega si face la fel. Porecla ei este tot Bubbless. Ce coincidenta laughing

| PeaceDay a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa ti le faci.

| Hated a răspuns:

Fond de ten.
Poarta bluze cu maneca lunga si bratari.
Bafta in continuare big grin. Stii ca tot nu vrei sa se vada, taiete in zone care chiar nu se vedelaughing.
Nu ne mai aburii cu vrajeli cum ascund cum fac, nu te-am pus noi sa te tai! Crezi ca esti mai tare cu venele taiate. Bravo girlwinking!

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns (pentru Hated):

Ai dreptate happy Da oricum e vrajeala, adica. intrebarea e foarte stupida happy Cica. cum sa ascund niste taieturi blabla... happy Cum sa le ascunzi. Ma da-l dreku? Nu de aia le-ai facut? Sa se vada? Ma lasi cu din astea! Si daca iti scriu astia toti tu tot nu faci asa, iti iei precis haine sa se vada si mai si happy sa te dai "in rana"winking

| Sfanthul a răspuns:

O ascunsi pentru moment... iar de trecut... trece cu timpul, depinde cat de "urata" e!

| zehir a răspuns:

Sunt benzile elastice care le poarta jucatorii de tenis, sau cu manusi, sau te prefaci ca accidentai te-ai taiat cu cutitu laughing si pui bandaje!

| NIKKI7821 a răspuns:

Am si eu aceiasi problema, insa sunt taieturi si destul de mici, dupa ce sau vindecat au ramas cafenii se deosebeste de culoarea pielii si regret enorm si acum caut solutia sa scap de aceste"cicatricii". Ascunde cu haine cu minici lungi sau bratari.

| Emolife000 a răspuns:

Frate,nu văd ce aveți cu el/ea, daca s-a tăiat înseamnă că a avut niște probleme și a suferit, dacă e emo ce aveți cu ea sau el? Și eu sunt emo, da m-am tăiat pentru că sunt în depresie, nu înteleg de ce trebuie sa o judecați spunând " rolling on the floor) tu te-ai taiat ca sa vada oamenii ca esti taiata si acum vrei sa le ascunzi? lasa vrajeala laughing)" straight face nu se taie în niciun caz ca să "vezi doamne m-am tăiat să mă laud că e la moda" nu! straight face treaba ei că s-a tăiat și nu trebuie judecată. Ca să ascunzi tăieturile te poți da cu fond de ten, brățări multe, manecă lungă sau să te bandajezi spunând că te-ai ranit. Este posibil să rămână semne (mie mi-au rămas și sunt ceva gen mov ca cicatricile) dar se vindeca cu timpul.