| sweet11 a întrebat:

Cum pot scapa de ticul cu rosul unghiilor?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iei unghiera frumos si incepi sa iti tai unghiile apoi scapi si de obisnuinta.

| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Bunabig hug
1.poti sa te dai cu un lac amar pe ungii si cad bagi mainile din gura le scoti automatbig grin
2. poti sa rogi pe cineva sa iti dea o palma usoara peste maini cat te vede ca iti roi unghiile.
sper ca sunt de folos
si nu sunt copiate cum ar face altiiwinking
fundita te rog

| OglindaOarba a răspuns:

Cand simti ca vrei sa le rozi.mesteca o guma sau un creionthinkinglaughing

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Pune`ti unghii falsebig grin

| Any a răspuns:

"Abineaza-te" la guma sau la bomboane mentolate.Bafta (fundita!)

| florina_8116 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut acest obicei o perioada, dar m-am apucat sa iau lectii de chitara si am fost nevoita sa nu le mai rod pentru ca unghiile mari dadeau un sunet mai bun la ciupit.pur si simplu, nu m-am mai gandit. o sa scapi si tu de obicei

| beautyfull a răspuns:

Nu stiu si mie mise intampla:d

| Andreea_6422 a răspuns:

Pune-ti ceva iute pe ele si sa vezi ca pe urma te vei gandi de doua ori daca sa le rozi sau nu. Astfel de vei obisnui sa nu o mai faci.

| CldN a răspuns:

E vorba deambitia ta...si eu am avut aceeasi problema:cand aveam nervi,cand ma plictiseam imi rodeam unghiile.

uite ce am facut eu:asa mici cum erau,mi-am dat o forma frumoasa unghiilor si le'am dat cu oja,apoi cand le vedeam imi placeau si nu mai vroiam sa mai le rod, insa nu poti sa te dezobisnuiesti asa dintr'o data, si de aceea imi curatam oja de pe unghii cu dinti in loc sa imi rod unghiile...cand vor creste putin vei fi atat de incantata de ele incat iti va fi mila sa le rozi...

sper ca te'am ajutat!

Succes!

| Madelyna12 a răspuns:

Pailaughing E amuzanta povestea mea...Am vorbit despre asta cu prietena mea Valy si eu aveam ticul asta cand eram nervoasa.si ea mereu cand ma vedea imi dadea o palma si durea foarte rau.auch.si usor usor am scapat de tic... poate faci si tu asta cu prietena ta happy Sper ca te-am ajutat