| gabi231 a întrebat:

Cum sa fac sa am mai multa incredere ca sa ii spun unei fete ce gandesc?

2 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai daca nu e genul de fata care sa rada de sentimentele unui baiat, adica e o fata cu care se inteleg toti bine, e dulce si ii pasa de ceilalti, fa'ti curaj, ia'o sa vorbiti intre 4 ochi (sa nu faci greseala sa'i spui cand este cu altcineva, pentru ca se va simti penibil) si'i spui pur si simplu, insa incearca sa nu'i spui aceeasi idee de 5 ori in acelasi mod, sau sa nu te balbai. Nu'ti fie teama, ea chiar va aprecia ca ai avut incredere sa'i spui aceste lucruri, si cine stie, poate apoi veti fi impreuna, daca nu, macar i'ai spus. Dar nu mai astepta, pentru ca apoi poate va fi prea tarziu.
Take carepeace sign

| Didi* a răspuns:

Incurajeaza singur si nu-ti fie tema, ia pe fata acea de o parte si spune-i ce simti