| Emiliiia a întrebat:

Cum sa scap de mirosul urat din gura?
Va rog repede!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Colgate

| AFR81 a răspuns:

Fa o vizita la dentist si rezolva-ti toate problemele, spala-te macar de trei ori pe dinti in fiecare zi (dimineata, pranz, seara), foloseste apa de gura Listerine si/sau gume Orbit/Five.
Daca mirosul persista, s-ar putea sa fie vorba despre alt tip de probleme.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns (pentru AFR81):

Foarte bine spus, insa in loc de guma de mestecat, pastile mentolate.
Guma de mestecat poate influenta acidul gastric si dupa sa nu aiba alte probleme. Insa ambele consumate cu masura.

| AFR81 a răspuns (pentru PsihopedagogCristinaM):

Ai dreptate happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te speli pe dinți și mergi la dentist sa vadă dacă nu ai infectii

| Catalina990099 a răspuns:

Spala-te pe dinti!

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Dimineata cand te speli pe dinti curata si limba care este, in general, plina de bacterii.
Pe parcursul zilei, hidrateaza-te si folosete pastile mentolate de tip tic-tac.

Good luck