| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc o fata simpatica, amabila, se comporta frumos cu mine, ne ajutam mereu, suntem cei mai buni prieteni.Nu e genul care sa umble prin discoteci, sa fumeze sau sa consume alcool. Avem multe lucruri in comun, doar ca ea e mai timida.Chestia e ca la 18 ani, o sa plece in America, se muta de tot, si pe langa asta, are si un prieten.Marea dilema e ca eu o iubesc si ea ma iubeste, doar ca nu ma lasa sa ma apropii mult de ea, dar totusi imi bate apropouri.Cum sa fac o aduc langa mine.Ma refer la gesturi dragute ^_^.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TanteMarianne a răspuns:

Pai buba e ca are prieten deja. poti sa faci asa :
atunci cand te apropii de ea flirteaza un pic si vorbiti mult impreuna.
dupa poti de ziua ei sa-i dai un cadou (de exemplu un parfum ca si paco rabanne lady million sau miss dior sau o geanata armani sau versace sau ai putea sa-i dai niste decoratiuni interioare ca o rama draguta pentru poze sau un set de ingrijire etc...)
poate daca-i dai cadouri din cand in cand o sa-si dea seama ca o placi si poate o sa intre cu tine in discutie, dar totusi nu e sigur pentru ca are deja prieten.
dar acum daca nu reusesti sa te apropii de ea nu mori. sa stii ca e greu sa te apropii de fetele mai linistite care au deja prieten, ele nu-s

| 7Slasher666 a răspuns (pentru TanteMarianne):

Cadourile nu atrag o fata de genul.Si ea are o situatie materiala buna, nu cred ca are nevoie de lucruri materiale.Eu am cerut sfaturi in legatura cu gesturi dragute prin care poti cuceri o fata mai cumintica. happy

| TanteMarianne a răspuns (pentru 7Slasher666):

Scuze happy

| Zedge a răspuns:

Las-o balta nu merita!