| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc o fata simpatica, amabila, se comporta frumos cu mine, ne ajutam mereu, suntem cei mai buni prieteni.Nu e genul care sa umble prin discoteci, sa fumeze sau sa consume alcool. Avem multe lucruri in comun, doar ca ea e mai timida.Chestia e ca la 18 ani, o sa plece in America, se muta de tot, si pe langa asta, are si un prieten.Marea dilema e ca eu o iubesc si ea ma iubeste, doar ca nu ma lasa sa ma apropii mult de ea, dar totusi imi bate apropouri.Cum sa fac o aduc langa mine.Ma refer la gesturi dragute ^_^.

16 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Pai buba e ca are prieten deja. poti sa faci asa :
atunci cand te apropii de ea flirteaza un pic si vorbiti mult impreuna.
dupa poti de ziua ei sa-i dai un cadou (de exemplu un parfum ca si paco rabanne lady million sau miss dior sau o geanata armani sau versace sau ai putea sa-i dai niste decoratiuni interioare ca o rama draguta pentru poze sau un set de ingrijire etc...)
poate daca-i dai cadouri din cand in cand o sa-si dea seama ca o placi si poate o sa intre cu tine in discutie, dar totusi nu e sigur pentru ca are deja prieten.
dar acum daca nu reusesti sa te apropii de ea nu mori. sa stii ca e greu sa te apropii de fetele mai linistite care au deja prieten, ele nu-s

Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns:

Las-o balta nu merita!

| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Asta fac.Insa prietenul care-l are acum nici macar nu stiu daca-i adevarat, si probabil incearca sa vada cum reactionez eu.Si daca chiar are, sunt impreuna de doar o luna.Eu pe ea o cunosc de 6 luni.Si da, si ea ma place.

| 7Slasher666 a răspuns (pentru TanteMarianne):

Cadourile nu atrag o fata de genul.Si ea are o situatie materiala buna, nu cred ca are nevoie de lucruri materiale.Eu am cerut sfaturi in legatura cu gesturi dragute prin care poti cuceri o fata mai cumintica. happy

Răspuns utilizator avertizat
| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Ma respinge pentru ca ea e penticostala...si mi-a zis ca nu poate avea iubiti de alt cult :\

Răspuns utilizator avertizat
| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Te referi la iubita in sensul propriu? Eu nu m-am sarutat niciodata cu ea.Doar ne-am pupat pe obraz si imbratisat.

Răspuns utilizator avertizat
| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

I-am spus si eu ca desi are prieten, eu tot o iubesc si renunt la mine ca sa am grija de ea, si ea stie ca as face asta.Ne comportam asa dragut...si nah, tot imi bate apropouri, dar daca zic eu ceva, imediat sare cu gura laughing. Ceva gen : ma vrea dar ma tine la distanta.

Răspuns utilizator avertizat
| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Asta fac, intrebarile nu le-am pus din disperare.Am tot pus ''acelesi intrebari'' pentru ca nu gasesc niciodata un raspuns potrivit.Imi poti da in privat link-ul de la facebook, sa putem vorbi? Daca doresti.

| TanteMarianne a răspuns (pentru 7Slasher666):

Scuze happy

Răspuns utilizator avertizat
| 7Slasher666 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Bine, multumesc mult ^^