| Fireheart1996 a întrebat:

Daca am fost martora la o bataie intre doua colege, sunt obligata sa dau o declaratie daca nu vreau? sunt minora. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Nu, nu esti obligata, fiecare are dreptul sa vorbeasca sau sa taca, fie ca este minor, fie ca nu. bafta!

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu esti obligata sa declari nimic! Doar ca nu o sa poti spune ca nu ai vazut, una dintre fete va spune ca ai fost acolo si atunci trebuie sa spui ce ai vazut.

| Taeron a răspuns:

Daca din acea bataie au rezultat vatamari grave, cum ar fi fracturi sau Doamne-fereste cine stie ce altceva, sau ceva grav, ar fi bine sa dai declaratie pentru a da dreptate celui in cauza, astfel facand o fapta buna. Daca si colegele tale sunt minore, si a fost doar o cearta intre ele, o mica paruiala, cel mai bine este sa iti retii acuzatiile, astfel pastrandu-ti prietenia amandurora si neatragandu-ti statutul de paracioasa happy