| CristyRafael a întrebat:

Dacă eu gândesc ca îmi place de o fata, dar când trec pe lângă ea sau vorbesc cu ea nu am fluturași în stomac, înseamnă ca nu o plac cu adevărat?
Dau funda celui mai bun raspuns! (Vreau seriozitate)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu." Fluturasii "," gargaritele" si alte "bazdaganii" de genul apar doar cand ai niste emotii foarte puternice. { Poti sa simti acesti "fluturasi" si cand trebuie sa treci printr-o etapa foarte stresanta daca esti o persoana mai emotiva. } De multe ori simti asa ceva cand este o atractie foarte puternica, de cele mai multe ori fizica, care te face sa vezi totul mult mai roz decat e de fapt pentru ca se declanseaza hormonul fericirii. Daca tu nu treci prin starile astea, esti rational si iti place tipa e tot ce conteaza.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa "fluturasilor din stomac" denota faptul ca atractia sentimentala fata de acea persoana lipseste sau este foarte mica, dar acest lucru nu exclude existenta unei posibile atractii de natura sexuala. big grin

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu trebuie sa "gandesti", trebuie sa simti.
Simti ca esti indragostit de ea?

| ElenaWerman a răspuns:

Poate îţi place doar aspectul fizic şi de aceea nu simţi niciun fluturaş sau alte chestii.