| Mashiro a întrebat:

Dau funda... ce credeti despre sentimente? Dau funda si vot la toti happy

Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Sentimentele sunt cea mai frumoasa parte a vietii! Iubirea, emotia, fericirea, adrenalina, dar si tristetea, gelozia, furia, ura, toate te fac sa simti ca ai viata! Iubirea te face sa simti ca absolut cat de departe ai fi de acea persoana, ea e acolo pentru tine, intotdeauna va fi, traieste pentru tine! Fericirea te face sa sari in sus, la fel ca emotia... Chiar si tristetea, desi e ca si cum ai avea o gaura in piept, atunci simti mai mult ca niciodta ca traiesti, si dupa ce treci peste, esti mai fericit decat oricand ca traiesti! Iar adrenalina iti inmoaie picioarele, e ca si cum tiar curge prin vene, ca si cum ai putea-o simti! sentimentele sunt totul, iar fara ele am fi ca niste legume: indiferenti, lipsiti de suflet si de vlaga, practic fara viata! ASA CA, TRAITI-VA VIATA! BUCURATI-VA DE ORICE SECUNDA, FIE CA SUNTETI TRISTI, URATI, IUBITI, SUNTETI EMOTIONATI, SAU ADRENALINA PUNE STAPANIRE PE VOI! FACETI ORICE, CAT MAI AVETI TIMP, INAINTE SA REGRETATI CA NU ATI FACUT-O!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt un simplu chin pentru mine, in fiecare zi simt ca traiesc pedegeaba in viata asta.

| ImHereForYou a răspuns:

Sentimentele sunt f importante...Dar sunt foarte greu de aflat, atunci cand iti dai seama ca iti place de cineva sau ca ti la cineva o sa fie prea tarziu!

| música a răspuns:

Buna roaslie

Mi se pare o intrebare normala.ce cred eu despre sentimente? ei bine sentimentele reprezinta o parte din sufletul tau.chiar ma intrebam de ce unele persoane in special persoana draga nu au suflet.pentru ca sunt lipsiti total de sentimente.atunci cand iubesti pe cineva iti arati toate sentimentele acelei persoane dar pacat pentru ca. uneori nu primesti nimic in schimb.si asta pe mine ma doare.sentimentele te inalta, mai ales sentimentul iubirii care te face sa simti acei fiori.dar cam putini in ziua de azi care mai simt asa ceva.si un sfat la toti daca imi permiteti. iubiti cate putin in fiecare zi caci asa sufletul vostru nu va fi lipsit de sentimente si va fi mereu tanar.
Cam asta e ce cred eu despre sentimente. fara ele sunt sigur ca sufletul omului e pustiu, iar unii sunt plini de invidie si rautate tocmai pentru ca nu stiu sa pretuiasca sentimentele

Numai bine iti doresc si nu uitati, iubiti pentru ca si sufletul iubeste pupici :*, Maryan

| tequillaXd a răspuns:

Sentimentele sunt sacre si chinuitoare

| Mashiro explică:

Ma enerveaza ca ati spus sentimentul principal iubirea desi pe asta se bazeaza viata. Eu as descrie sentimentele ca fiind ceva sacru ceva minunat care il primesti cand simti traiesti e uluitor.

| YourEternalLove a răspuns:

Pai sentimentul este ceva aparte fiecare om e alfel egoist optimist mincinos fals las iubitor si asa mai departe depinde de ceea ce simti iar sentimentul iubire pentru o persoana aparte il dobandesti ff greu fiindca nu poti sa iubesti asa pe orcine oricum nu inteleg intrebarea tha
pa-pa sper ca te-am ajutat kiss