| DoarEU_1902 a întrebat:

De ce majoritatea persoanelor sunt false si isi vad doar interesul? thinking

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pt ca asa e rasa umana... iti vine sa crezi ca eu nu am incredere in nimeni? mie imi vine... poate doar in familie sa am ceva incredere, dar in rest, se poate spune ca nu am prieteni. Bine, am dar mereu sunt atent pentru ca fiecare in parte ma poate trada pentru bunuri materiale, si nu m-ar mira daca mi-ar taia si o mana daca ar obtine ceva ca o casa, sau o vila.
Fiecare e orbit de bogatiile care le pot avea, si de placerea care o ofera acele obiecte. Mie imi ajunge sa am sanatate si putere, cu astea 2 lucruri sunt fericit, si pot sa lupt cu orice prost care la fel, vrea sa faca rau pentru niste obiecte, care se pot strica sau le poate pierde la jocuri de noroc, sau alte prostii.

| sensibilosu a răspuns:

De geaba

| andi07 a răspuns:

Pentru ca toti vor sa le fie lor bine iar de altii n ii intereseaza.doar celor din familie le pasa cu adevarat de ti
ne