| Anomim2025 a întrebat:

De ce majoritatea tinerilor din ziua de azi idolatrizeaza "vedetele", cantaretii sau actorii? Pot fii usor de manipulati.

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Cred ca oricine are un idol, chiar daca nu recunoaste.
Ok, sunt de acord cu tine ca in ziua de azi unii exagereaza foarte mult. Probabil au nevoie de un model pentru a se "maturiza" si nu li se acorda din familie, atunci ei cauta in alta parte.

| deeeaqq a răspuns:

Tu nu îl idolatrizezi pe Trump?

| Anomim2025 explică (pentru deeeaqq):

Nu înțeleg de că enervați pe TPU că îmi place Donald Trump. Nu îl idolatrizez. Îl apreciez că lider.

| deeeaqq a răspuns (pentru Anomim2025):

Nu m-am enervat, stai calm...
Am văzut că ai poză cu el şi de-aia am întrebat.

| Nitroblast a răspuns:

Nu isi gasesc alte modele. Parintii...is demodati, oameni de cultura...si aia la fel, sfintii sunt de domeniul trecutului, din cauza mentalitatii asteia avem copii cu modele ca si Pewdiepie, Bieber, Selena Gomez, Cheloo, Delia, etc.

Ce au insemnat si inseamna oamenii astia in continuare? Par a fi modele? In ce? Vreau si eu sa stiu... :/