| cffc a întrebat:

De ce se omoară oamenii între ei?

Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Se cred la zoo.

10 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Instinct de supravietuire

| PerfectLife a răspuns:

Pentru distractie.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Depinde. Unii o fac din pură plăcere (şi în categoria asta majoritatea au probleme psihice), alţii din gelozie, pentru bani, din cauza băuturii, din răzbunare, etc.

| Winchester308 a răspuns:

Distractie sau oricum altfel ai da-o bani sau teritoriu.

| ChristinaGM a răspuns:

Nu esti in stare sa dai un raspuns singura? Intrebarea zilei de ieri de pe ask... Vrei sa pari tare cu raspunsul "tau" haha oh go on

| cffc explică (pentru ChristinaGM):

La întrebarea zilei am răspuns înainte de a o pune aici, am pus întrebarea aici doar de a vedea și părerile altora.

| BlackOpal a răspuns:

Trei motive principale, mari si late, alimentate de probleme psihice sau traume din copilarie:
1) gelozia/incapacitatea de a accepta o respingere;
2) motive pecuniare (ce tin de bani);
3) consumul de alcool/ stupefiante.

| Rozaliul a răspuns:

Din cauza lipsei banilor, oameni ajung sa se omoare intre ei pentru mai multi bani, si ar mai fii prostia oamenilor.

| Littlekid_Axi_1997 a răspuns:

Pentru ca ask.fm =]]