| contsters2021 a întrebat:

De ce unele fete (adolescente) sunt atrase de barbati mai in varsta ca ele?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pentru ca genetic sunt programate sa caute protectie si maturitate, un barbat sa aiba grija de ele, de aia vor barbati mai in varsta ca ele. Adica un barbat mai mare ar fi mai matur, mai responsabil, mai bazat, mai echilibrat, mai realizat. Mai in varsta ma refer la daca ea are 17 ani si el are 30 adica in caz ca se plac sincer reciproc.
Dar si alea care stau pe interes cu batranei, tot pe principiul asta stau, tot asa cauta instinctiv bani, siguranta, bunastare, grija.

Iar barbatii sunt programati sa caute femei cat mai frumoase, pentru ca frumusete se traduce in a fi sanatate si fertilitate, de aia barbatii vor fete mai tinere ca ei.

Astia suntem, aia e.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Mosule, eu te-as vrea mort, banii tai sa-mi fie-n cont!" happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu se pot intretine singure si se bazeaza pe un anumit lucru, ca sa fie intretinute. Si acelor barbati le convine, că si lor le place prospătura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

În primul rând, cred că este vorba despre o relație deficitară sau non- existenta între acea copilă / adolescenta și părintele de sex opus (aka. tatăl).
Acel copil, tânjește după dragostea, atenția, afecțiunea și protecția oferită de un parinte ( de cele mai multe ori părintele " lipsă" / neimplicat! )

De asemenea poate fi vorba despre protectia pe care o resimt având lângă ele un bărbat mai matur ( protecție fizică, inteligentă superioară datorită vastrei, comportament " mai adecvat" sau moralitate mai " superioară ", protecție financiară sau... manipulare superioară! ).

De asemenea, poate fi vorba DOAR despre PROFIT MATERIAL! ( Gen Monica Columbeanu / Irinel Columbeanu! ).

De obicei este vorba fie despre un fapt psihologic (la fel ca în cazul pedofililor ), fie despre manipulare!

De multe ori, este vorba despre un ABUZ SEXUAL! (un abuz al unei persoane mature, poate chiar tatăl sau o rudă..., un abuz în special la vâstre fragede LASĂ URME MAJORE! asupra psihicului și relațiilor sexuale viitoare ( de exemplu, în cazul prostit**telor! ).

Rar, vei putea găsi DRAGOSTE în cel mai pur și romantic sens între o persoană matură și un copil/adolescent!

Mai mult RĂNI și... MANIPULARE! (Sau INTERESE! ).

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Vor o persoana mai matura, e de înțeles deoarece fetele se maturizează mai repede ca băieți și în general tind sa fie mai inteligente decât băieți. Asta pana la 25 de după încet încet balanța se echilibrează

| Ariamnaa a răspuns:

Nu sunt atrase crede-ma o fac numai pentru bani.Ele sunt scarbite de ei. Dar banii le schimba.

| Mosotti a răspuns (pentru Ariamnaa):

Ba da, sunt atrase, multe de 17 ani sunt atrase de tipi de 25-30 ani, cum sa le fie scarba cand ala e tot tanar si frumusel poate?! Il place sincer.
O face din instinct, pentru ca barbatii mai mar ar fi mai ponderati, mai maturi, mai realizati, si ar putea teoretic sa le ofere siguranta, exact ce au fetele in gene programat de natura, sa caute un barbat protector si cat mai capabil sa-i ofere ce are nevoie.

Si alea care stau pentru bani cam tot acelasi principiul au, tot asa, tendinta catre protectie, indestulare, siguranta! Chiar daca le e scarba de ei, si pana la urma ce e mare lucru sa stai 5 minute sa-si faca ala treaba? Hai sa fim seriosi.
Ca stiu cazuri, i-a zis asa "ne f, dar nu ma iei in brate, nu ma pupi, nu dorm cu tine in pat", si ala a fost superdeacord doar cu sexul, ca asta dorea, si fata isi vedea de viata fara absolut nici o problema, dar lua si banelu, si nu ii era nici scarba.
Deci depinde cat de desteapta esti cand esti pe interes.