| Paulaskumpha a întrebat:

Hei,azi nu stiu cum am inceput sa vorbim despre somnifere, si o colega mi-a spus ca daca ai bea de exemplu 10 pastile de diazepam cu vin poti sa mori...voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este obligatoriu. Depinde de organism si daca apuca medicii sa-ti faca spalaturi stomacale. Ideea este ca in urma unui asemenea tratament poti sa nu mori si sa ramai cu urme (in sanatate) pe toata viata. E stiut faptul ca sinucigasii nu prea mai incerca sa repete fapta dar raman cu sechele.

| doreal a răspuns:

Cred ca este adevarat, nu am incercat laughing, pai gandeste-te de ce nu ai voie sa bei alcool in timp ce iei un tratament, alcoolul+medicamentul= bum in organismul tau, iar 10 pastile de diazepan, te-ai dus in rai laughing.

| lucifer12345678 a răspuns:

Daca nu merge ramai cu sechele pe viata
asa ca mai bine mergi la un psihiatru