| Katomi a întrebat:

Am o problema. Ma inrosesc tot timpu chiar si atunci cand stau degeaba ( nu e de la emotii). Ce pot face sa nu ma mai inrosesc? Scz pentru categorie.

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nimic. asa esti tu! thinking
si eu ma inrosesc cand imi este cald sau cand rad foarte mult sau cand fac efort. nu ai ce sa faci. asa esti tu. si daca te place cineva te place asa cum esti.
iar faptul ca te inrosesti nu cred ca e ceva rau.

| Esperança a răspuns:

Mai frumos e sa fii mai rosie la fata decat palida.
Cred ca mai degraba de ai fi galbena in obraji ai avea un motiv de ingrijorare.
Poate te inrosesti din cauza ca vii de afara inauntru,unde afara e frig,in casa e cald.
Daca bate vantul,atunci iar simti ca iti iau foc obrajii,astea sunt normale, dar pentru linistea ta poti merge la medicul de familie sa ii spui toate astea, dar sunt sigura ca nu ai nimic.

| Handrei a răspuns:

Poate fi si o cauza medicala. poate ai pielea prea sensibila cand e expusa la lumina soarelui... sfatul meu.intreaba-ti medicul poate ai nevoie de vreun tratament ceva

| Rose_Ela_1995 a răspuns:

Si eu sunt la fel gandeste-te la ceva frumos o sa fie bine

| daniafi a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un dermatolog, sfatul meu, daca nu este din cauza emotiilor poate ai probleme cu tesutul epitelial. Poate faci o alergie din cauza la o crema, farduri etc happy.