| pinkflower a întrebat:

Am o problema. Ma inrosesc toata la fata cand am emotii si cand se uita toata lumea la mine si rade. Ce pot face sa ma controlez si sa nu ma mai inrosesc?

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Sulfa intr-o lumanare laughing, Trebuie sa inveti sa iti conrolezi emotiile, probabil inca esti mica, cauta pe google si citeste despre " Anxietate " citeste despre ea si vezi daca te regasesti acolo, daca te regasesti, da o fuga la psiholog. happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai ce sa faci, decat sa incerci sa iti controlezi emotiile si sa te relaxezi.
Roseata de care spui tu provine de la vasele de sange care sunt mai aproape de suprafata pielii decat la alte persoane.

| SummerT a răspuns:

Din pacate nu ai cum sa controlezi asta. am citit despre inrosire intr-o carte "Cartea gesturilor" sau "Manual al gesturilor". si emotiile nu ai cum sa le stapanesti pentru ca totusi suntem oamenii. inrosirea fetei este din pacate invlutara. funda?

| MadddieLovesYaBabe a răspuns:

Nu poti face nimic.

| tomyonutz a răspuns:

Iti voi raspunde scurt.
E ceva normal. Aproape toata lumea are sau a avut aceasta stare.Probabil esti mult prea emotiva, nu trebuie sa iti pese de ce spun altii.Stai linistita, maturizandu-te lucrurile se vor schimba.