| ana0metalhead a întrebat:

Va rog ajutati-ma... cand stau langa persoana de care imi place ma inrosesc foarte repede... nu-i problema ca vorbim mereu si ma inrosesc fosrte repede, chair daca eu nu vreau

ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dadaina a răspuns:

Probabil esti o fire emotiva si asta se poate indrepta in timp insa tine de psihicul tau. Incearca sa nu te mai gandesti la inrosirea fetei ce insoteste diferite stari in care te afli si incearca sa nu te feresti de emotii deoarece ele tin de capacitatea noastra de a simti.Incearca sa te gandesti la emotie ca la o stare de bine si nu o asocia cu ceva negativ. Incearca sa indepartezi doar emotiile care nu iti sunt benefice. Pentru calmari poti bea ceai din paducel insa nu pe timp indelungat ci doar pe perioade scurte de timp, atunci cand este nevoie.
"Se recomandă în angina pectorală, tulburări de menopauză şi de pubertate, ateroscleroză, emotivitate excesivă (persoanelor irascibile, sensibile şi agitate) nevroze cardiace şi stări de excitabilitate cu aritmie (reglează tensiunea, are efect pozitiv asupra inimii şi circulaţiei, contribuie la prevenirea accidentelor cerebrale)."

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Probabil ca iti place foarte mult persoana respectiva si ai emotii mari, mai esti si timid/a... O sa-ti treaca dupa ce te mai obisnuiesti cu el/ea.Nu m-am lamurit daca esti fata, dupa cum ai numele, sau baiat, dupa cum ai poza?!

soothe
| soothe a răspuns:

Asa e in tenis domnisoara... unde e "sentimente" te mai si inrosesti. nu-i problema, asat este defectul tau de frumusete

| Oanny a răspuns:

Este ceva normal... vorbeste mai des cu persoana respectiva, astfel te vei obisnuibig grin

| T. AC a răspuns:

Iti creste presiunea arteriala incepe sa iti bata inima ca o nebuna esti indragoistita si esti o fire rusinoasa happy nu e nimic rau in asta in timp te vei obisnui cu el si incetezi sa te mai rosesti in prezenta lui