| krena a întrebat:

happy Acum 4 zile m-am dus sa-mi pun pierce in limba dar nu am facut-o la salon ci la un prieten acasa, tipul a mai facut pierce-uri deci am avut incredere. In cele patru zile ce au trecut limba mi s-a desumflat doar putin dar s-a ingalbenit putin, inca ma doare cand mananc. Vreau sa stiu daca este cazul unei infectii, ce antibiotice/creme ar trebui sa iau? Multumesc mult >big grin

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Calm,nu speriatei fata, stati pe calti vostri.Pe scurt, eu mi-am facut tot la un cunoscut care a mai dat.Ia-ti ketonal si ranitidina.KEtonal e pentru inflamatii si ranitidina pentru ca ataca stomacu. Daca vrei sa stii mai multe, trimite adresa ta de mess in privat.Si te lamuresc eu.Eu il am din ianuarie 22 2014 laughing Si nah, n-am nimic.

| paulthegame a răspuns:

Da

| pietrean a răspuns:

Ti-ai asumat un risc foarte mare,facand la cineva,care "a mai facut" acasa,asa ceva.
Probabil s-a infectat,ar trebui sa iei antibioteice.Dar acest lucru,ar trebui sa-ti recomande un medic(poate cel de familie), deoarece idoar el isi da seama ce fel de antibiotic iti trebuie.
Cremele, nu opresc infectia.
Asa ca, in urma unui piercing pus de un neprofesionist, te mai costa si sanatatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era bun de ceva ala nu ti se umfla. numai astepta o saptamana pana nu iti mai sta limba in gura de mare ce e, taio la doctor. alta data sa iti faci si in minte, poate asa o sa ai mai multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare greseala a fost sa apelezi la un prieten sa-ti dea gaura pentru pierce in limba!

Pe langa faptul ca te-ai expus riscului de a lua o boala venerica de pe acel ac, ai putea ramane pe viata cu limba paralizata, asa cum au patit-o si altii.

http://www.cancan.ro/actualitate/soc/mutilat-la-liceu-132718.html

| Ruxandra15 a răspuns:

Si eu mi-am pus tot la un prieten si uite asa am ajuns la urgenta. Daca intr-o saptamana nu se dezumfla mergi la spital, este posibil sa faci infectie.

| krena explică (pentru Ruxandra15):

Okay primul raspuns si deja imi cam dau cu panica laughing