| iStarry a întrebat:

Imi dati niste idei ca sa nu ma mai plictisesc in vacanta? In mod normal vara venea prietena mea cea mai buna cateva saptamani la bunici(blocul bunicilor e aproape de al meu)si ne distram cu rolele,bicicleta,la plaja,etc, dar i-a murit bunica de curand si nu stie daca mai poate veni crying Ea sta destul de departe de mine si parintii ei sunt ocupati cu serviciul, asa ca nu prea poate veni la mine...Oricum...nu-mi spuneti sa ies cu prietenii, ca unii ori sunt plecati din oras si altii n-au nici ei chef si cand am fost in curtea scolii sa completez optiunile pentru liceu, nu era nimeni nici macar cei de la bloc sau copii de 5 ani.Dau funda pentru cele mai bune idei big grin

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Poti incepe sa citesti ceva ce iti place, sa asculti muzica, sa te uiti la un serial online, Doctor House, True Blood, MEsaje de dincolo, Supernatural, sa urmaresti videobloguri pe youtube ca Doza de has, sa scrii pe facebook, sa-ti faci o schimbare de look, sa te tunzi, sa calatoresti in tara, sa-ti lasi unghiile lungi. Bafta!

| ValiPopescu a răspuns:

Poti sa scrii un jurnal de calatorie despre locurile pe care le-ai vizitat. Il poti publica si aici: http://lifeandtravel.ro/