| Anytarockskate a întrebat:

Imi pl de un baiat fft dragut, dar imi este fft greu sa-i spun chestia asta pentru ca ma gandesc daca ii spun chestia asta ma va ignora! Cel mai tare si mai lung raspuns va primi o fundita, iar ceilaltiun vot! Bye!

Răspuns Câştigător
| CryssCrySta a răspuns:

Pai daca el ti-a dat vreun semn ca te place nu-ti fa griji ca nu se va indeparta, daca el nu ți-a dat nici un semn incearca sa vorbesti cu el cat mai apropat posibil adica ca si cum ati fi cei mai bun prieteni si vez ce reacti are.Sau poti sa abordezi varianta directa filtrand si incercand sa fi cat ma mult in centru atentie daca nu e un baiat timid daca e unul timid stai mai distanta si pe langa el nu prea stiu cum e faza cu baieti timizi.De fapt am avut de aface cu unu si i-a spus unui baiat care era prieten cu el ca ma place si apoi toata scoala incepuse sa abereze etc, dar sa revenim dai de inteles ca il place prin gesturi marunte si distincte. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Vorbeste cu el,asa iti poti da seama daca are chef sa vorbeasca cu tine,nu ai spus asta,daca vorbiti mult,si nu il baga cateva zile in seama, daca o sa te bage in seama inseamna ca ii pasa de tine, si dupa poti fi sigura daca ii poti spune ca il placi.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Cam acelasi lucru mi s-a intamplat si miestraight face
eu sunt cam cea mai buna prietena cu cel mai bun prt al lui!
si ma rog...ntr-o zi...el s-a hotarat sa-mi fac o gluma spunandu-mi ca sta cu cea mai buna prietena a mea! si mie imi placea enorm de el! si inca-mi place! dar e diferenta de varsta mare intre noistraight face
si ma rog...pana la urma i-am zis ca mi-ar fiparut foarte rau sa stea cu ea! pentru ca eu il plac mult!
si mi-a spus ca si lui ii place de mine...etc etc big grin
acum e totul bine.dar nu pot sta cu el...pentru ca e diferenta de 8 ani sigh
sper ca te-am ajutat f putin!

| Destinee a răspuns:

Pai incearca sa ii atragi atentia prin felul tau de a fi! Incearca sa te duci si tu impreuna cu prietena sau grupul tau prin locurile in care se duc el si prietenii lui... Vorbeste pur si simplu cu el si asa incet va veti apropia mai mult si atunci ii vei putea spune ce simti pentru elhappy
Sper ca sfatul meu sa te ajutehappy
Bye:*