| Nemo99 a întrebat:

I-am scris unei fete sa iesim dar nu mi-a raspuns deloc.Inseamna ca nu e interesata? Ce sa fac in continuare?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt două variante: ori nu este interesată, ori se gândește ce răspuns să îți dea.
Părerea mea e că nu ar trebui să mai faci nimic deocamdată. Așteaptă să vezi ce răspuns îți dă, dacă îți dă...

Succes!

| Kenya a răspuns:

Nu ii poti scrie asa pur si simplu. Intai trebuie sa ai conversatie cu ea... Mie mi-ar placea ca un baiat sa ma invite fata in fata, eyes to eyes...

| madalinamadu a răspuns:

Nu ai precizat dacă sunteţi sau nu prieteni. În general, noi fetele preferăm ca un băiat să ne demonstreze că ne place, nu să ne spună pur şi simplu. Ai putea să o faci să râdă, să-i dăruieşti o floare sau o ciocolată, să îi spui că e frumoasă, cât de bine te simţi în preajma ei. Mă rog, ar trebui să îi fi mereu alături.

| DenisaMuntean a răspuns:

Buna, s-ar putea sa nu iti fi vazut mesajul inca ^-^, sau sa nu fie interesanta, sau nu ii plac tipii directi. Cere-ti scuze ca ai fost asa de direct, comunica cu ea, intreab-o mai bine face to face chiar daca sunt mai multi in jur, nu e nimic rusinos in asta.

| AndreeaMadalina01 a răspuns:

Ori nu e interesata, ori nu stie ca sa-ti raspunda, ori nu stie daca vb serios sau poate n-a vazut mersi. mai intreab-o si spune-i ca nu vrei s-o iei la misto si spune-i cv convingeo

| Toni3028 a răspuns:

Da poate nu e interesatsa...Dar, poate sa o faca pe inaccesibila(inseamna ca te place). Daca vorbeste cu tine dar nu iti zice ca vrea/sau nu inseamna ca te place.