| IuliaIvan16 a întrebat:

Ieri mi-a facut-o colega la scoala a 2-a gaura in ureche, direct cu cercelul. Nu m-a durut dar acum da. Oare face infectie?
P.S. Nu am cercel medicinal si nici de aur sau argint.

5 răspunsuri:
| dimdem a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa speli rana cu ceva dezinfectant, gen apa oxigenata. Apoi asteapta si vezi ce se intampla cateva zile, e normal sa te doara o vreme. Sugerez sa o lasi sa se vindece (daca poate) daca observi ca te ustura.

| MoZila15 a răspuns:

Am facut si eu asta si alte colege si depinde de fiecare. La uni se infectaza la unii nu, de exemplu eu am renuntat la a doua gaura fiindca mi se infecta( sange, durere, etc), dar unele nu au avut nimic.

| IuliaIvan16 explică (pentru MoZila15):

La mine nu a curs sange. S-a inrosit usor, dar apoi, nimic. Ma doare cand ating locul. Colega aceea mi-a spus sa nu scot cercelul pentru ca s-ar putea sa nu mai nimeresc gaura propriu-zisa. Ea are cate patru gauri in fiecare ureche rolling on the floor

| MoZila15 a răspuns (pentru IuliaIvan16):

Nici la mine nu a curs la inceput, dar da...nu-l scoate ca se poate vindeca asa si e ok. big grin

| IuliaIvan16 explică (pentru MoZila15):

S-a umflat, acum l-am scot si am dat cu spirt. mi-am pus cercel de aur, sper sa se vindece mai repede.