| anonim_4396 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un baiat(2-3 luni). Am ajuns sa tinem foarte mult unul la celalalt, vorbim zilnic, dar nu vrem sa intram intr-o relatie pentru ca am sta doar in stres si asta asuma si unele responsabilitati. De cand ne inelegem foarte bine ne sarutam, ne intalneam intr-un loc retras, stateam unul in compania celuilalt, ne sarutam, imbratisam... atat. Insa de ceva timp vrem mai mult. sa fim mai apropiati. Am avansat: impreuna in pat, imbratisati, sarutari fierbinti, ne-am dat amandoi jos ce aveam in partea de sus si de acolo a inceput "distractia". Cam atat, mai mult nu vrem niciunul(stiti voi ce...). Am vorbit in ziua aia, mi-a zis ca i-a placut, si vorbeam f dragut unul cu altul, de atunci nu am mai vorbit(de doua zile). Sunt putin ingrijorata pentru ca nu ma cauta.
Intrebarea mea ar fi, de ce nu ma cauta? Si de fapt ce fel de relatie e asta? E ok ce se intampla, sa-l mai las, nu o sa-si piarda interesul daca-l mai las? Simte ceva pentru mine? Mai degraba el nu vrea relatie. De ce, nu sunt indeajuns de buna pentru el sau care este motivul?

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Din cauza faptului ca poate el chiar vrea mai mult, dar nu ti-a spus asta deoarece tine la tine, chiar tu ai spus-o ca v-ati apropiat.
Tu ai spus "ca am sta doar in stres si asta asuma si unele responsabilitati.", nu inteleg de ce mai intrebi ce fel de relatie e, daca voi sunteti de acord cu "relatia" voastra.
Poate nu te baga in seama din 3 motive:
1.S-a saturat de tine.
2.Are si el probleme/treburi si chestii d'astea.
3. Poate asteapta sa il mai bagi si tu in seama. acum nu stiu cum merg lucrurile intre voi doi, dar daca tu astepti sa te bage el mereu in seama, nu e ok, chiar daca esti fata.
Acum chiar nu stiu daca simte ceva pentru tine, probabil daca v-ati apropiat a inceput sa te placa pentru ceea ce esti si pentru cum arati, eu sincer nu as face asa ceva cu vreo stramba, ar trebui cel putin sa fie draguta, asa gandesc toti baietii laughing
Da, probabil simte ceva pentru tine.
Pai daca el nu vrea o relatie cu tine ar putea fi mai multe lucruri la mijloc:
1. Unul dintre prietenii lui sa te placa.
2. Vrea sa-si satisfaca placerile, cu o fata draguta presupun.
3.Nu e pregatit pentru alta relatie.
4.Ii place sa aiba mai multa libertate, adica sa nu fie stresat si sa iasa sa va sarutati cand are el chef.

Sper ca te-am ajutat, multa bafta.

6 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Intrebarile mele ar fi*
Raspunsurile mele ar fi:
1.Probabil asteapta sa-l cauti tu pentru a nu parea obsedat.
2.E o relatie absolut anormala(din punctul meu de vedere).
3.Sigur nu-si pierde interesul, stai calma!
4.Noi nu avem de unde stii daca simte ceva pentru tine, dar am impresia ca te iubeste.
5.Ma repet...sunteti foarte anormali.Sunteti deja intr-o relatie!
Succes!

| FadetoBlack a răspuns:

De ce ai cedat așa de repede în fața lui? Nu trebuia să te dezbraci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RobertFHC):

Exact asa est el cum l-ai descris tu! N-ai idee cat de mul mi-ai deschis ochii, te asemeni foarte bine cu felul in care ganeste si el. Iti multumesc mult! Sper ca daca mai am vreo nedumerire sa fii tu cel care-mi da un sfat! Chiar asa, mereu ma cearta ca eu nu-l caut, dar tousi dupa cele intamplate astept sa ma caute el. Mulumesc!

| Liviu_Ciosa_1999 a răspuns:

Povestea asta e complicata! Si normal e ok fiecare om are timpul si viata lui nu e vreo problema daca nu v-ati intalnit vreo doua, trei zile.Nu uita problemele se rezolva si de la sine!happy

| RobertFHC a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce, imi lasi mesaj daca mai ai vreo problema happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ksuper31):

Imi pare foarte rau ca nu pot acorda doua fundite!
O meritai si tu din plin!