| anonim_4396 a întrebat:

Matusa mea are 2 cezariene si nu vrea sa isi lege trompele. Adica mai vrea copii. Ce riscuri sunt? si daca sunt mari. Funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce varsta are. Copiii nascuti peste varsta de 40 de ani, risca sa se nasca cu malformatii sau anumite boli. Nu vad de ce ti-ai face tu probleme in acest caz? Este problema ei si a sotului, nu a ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa isi lege trompele? dar e pisica? exista alte zeci de metode contraceptive

riscuri de sarcina dupa doua cezariene exista... doar un medic ginocolog o poate lamuri cat mari in cazul ei

| Ofatacuvise a răspuns (pentru suntserios):

Am zis corect, imi pare rau cred ca tu nu prea stii despre ce vorbesti, daca nu stii nu mai comenta aiurea...

| suntserios a răspuns (pentru Ofatacuvise):

Nu am zis ca nu se poate, am zis doar ca exista zeci de alte metode contraceptive care nu presupun operatii si alte interventii invazive