| anonim_4396 a întrebat:

Nu-i asa ca maro este cea mai urata culoare?

Răspuns Câştigător
| alevip a răspuns:

Ce e asta? cum sa fie maro cea mai urata culoare? fiecare culoare e frumoasa in felul ei

6 răspunsuri:
| Hollocause a răspuns:

Nu, cacaniul in dungi este cea my uratha culoare laughing)

| Euletitia a răspuns:

Buna! In opinia mea, orice culoare e frumoasa daca alegi nuanta potrivita si o accesorizezi corespunzator. Mie imi place maroul, nu am foarte multe lucruri in garderoba dar e o culoare ok. Se asorteaza frumos cu kaki, bej, crem, alb, roz pudra, verde inchis, turcoaz, galben mustar, portocaliu. Mai ales pantofii, cizmulitele si psetele din pie4le naturala maro, mata sua intoarsa, arata super bine. Trebuie doar sa stii sa alegi nuanta care ti se potriveste tie si restului tinutei tale. Daca insa nu iti place maroul, nu il purta, sunt atatea culori, incat ai de unde alege. As fi curioasa sa stiu care e/sunt culoarea ta preferata/culorile tale preferate.O zi frumoasa iti doresc!

| Okami23 a răspuns:

Maro este o culoare frumoasa si se potriveste cu multe alte culori, e frumoasa la genti, pantofi (chestii de piele). eu detest portocaliul (au distrus-o si au facut-o culoare politica)
Maroul –este culoarea care înfrânge extravaganţa. În unele cazuri, această culoare creează o senzaţie de tensiune. Totodată maroul este culoarea pământului si pădurii. Este solid, de încredere si ajută la creerea unei atmosfere neutre, confortabile si primitoare. Este culoarea care comunică sinceritate, putere, maturitate.

| Nebun_Cris_1994 a răspuns:

Eu as zice ca negru este

| alevip a răspuns (pentru Nebun_Cris_1994):

Negrul este nonculoare nu este culoare si totusi negrul reprezinta eleganta si nu este deloc urat

| radutiulian a răspuns:

Nu si daca o combini cu alb