| AnaCT a întrebat:

Nu o suport pe o colega din liceu. Incearca sa-mi fure iubitul. Cum m-as putea razbuna?

17 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar de ce sa te razbuni draga?
Asa mult te iubeste iubitul tau ca se lasa furat?
Daca el se uita la colega ta si ii da atentie, inseamna ca nu te merita si lasa-l sa fie furat.
Un om cand iubeste o vede doar pe a lui iubita.
O seara bunahappy

| NAdrian a răspuns:

Razbunarea-i arma prostului!

| Fatamuntilor a răspuns:

IUBIND.
Daca baiatul te iubeste te iubeste, nu-i nevoie de razbunare.

| RainmakerX a răspuns:

S-o lasi in pace este cea mai mare razbunare posibila!

Daca iubitul ramane cu tine atunci o faci sa sufere.

Daca iubitul te paraseste pentru aia atunci este un prapadit care nu iti merita timpul. Deci respectiva o sa castige un iubit vai de capul lui.

Orice varianta ai lua ...tot iese rau pentru fata aceea.

Bafta!

| syd2 a răspuns:

Citeste-l pe Iorga doamna CT

| Sociopat a răspuns:

Mai strangi vreo 2 fete si o prindeti in baie singura. Tu decizi ce-i faci acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ano, las.o pe mână mea, ca dau cu ea de pământ.
Eeh ...asta e, dacă te părăsește pentru alta....dovedește cat de mult te place/iubește.

| BadAngel3 a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevarat nu o sa o asculte cu nimic...

| aDEeLAa a răspuns:

Nu razbunarea e solutia. Incearca sa devi o persoana mai buna, scapa de gelozie... gelozia e problema ( citeste carti pe tema asta. )

| sarmalutapicanta a răspuns:

Incearca sa fii calma, daca incerci sa-i desparti cei doi porumbei se vor gasi pe alt drum si se vor ascunde de disperarea ta sacaitoare...deci lasa totul dupa voia inimii si fii tu insuti.fa lucrurile care-i placea iepurasului tau la tine si gata..nu fi proasta si disperata si las-o pe cotoharla aia in pace c-o sa aiba de pierdut

| Irina3pouzeltov a răspuns:

Nici cea mai frumoasa fata nu iti va fura iubitul daca el nu se lasa furat. Nu trebuie sa te razbuni. Ea te poate ajuta sa iti dai seama de persoana pe care o ai langa tine.winking

| CuddlyNightmare a răspuns:

Daca reuseste sa ti-l fure, nici nu a fost al tau baiatul.

| iBaws a răspuns:

Răzbunare? De ce? Pentru că încearcă să-ți fure iubitul? Stai pe lângă el. Discută cu el și exlpicăi. Dacă va reuși să ți-l fure nu uita. Dumnezeu nu doarme dacă ești ortodoxă.

| xMentalistul a răspuns:

"Razbunarea este arma prostului"cum spune angycut daca va iubiti cu adevarat slabe sanse ca baiatul sa te paraseasca.

| AnaCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| AnaCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| RruxXanndra a răspuns:

Cea mai buna razbunare e sa nu o lasi sa obtina ceea ce vrea.Dovedestei prietenului tau ca esti mai desteapta decat ea si nu ii da ei satisfactia de a te enerva in fata lui.