| PuffyPuffulete a întrebat:

Nu vreau sa fiu nepoliticoasa, mai ales fata de baieti..Intrebare pentru unii dintre baietii.: De Ce Pentru unii baieti conteaza mai mult sanii si fundul..decat personalitatea, caracterul fetei?

Răspuns Câştigător
| xDariuss a răspuns:

Este foarte simplu.
Baietii cand se indragostesc de o fata, ce vad prima oara la acea fata?
Normal ca vad fund, sani, coapse, si alti factori indicatori ai atractiei sexuale.
Ca sa iubesti acea fata pentru personalitatea/caracterul ei, trebuie s-o cunosti.
Si ca s-o cunosti trebuie sa-ti placa aspectul ei exterior.
Asadar, cu cat esti mai frumoasa pe exterior, cu atat mai multi baieti iti vor cunoaste caracterul si personalitatea.
Succes!

9 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Pentru că este normal ca băieților să le placă ceva ce ei nu au. Cu toate că nouă fetelor ni se pare revoltător ca un tip să fie cu noi doar pentru corp, nu putem schimba mintea băieților.
Sunt multe genuri de băieți, unora le plac formele voluptoase, altora nu (însă mai rar întâlnești astfel de băieți).
Cum fetelor le plac băieții cu pătratele, şi lor le plac fetele cu sâni și fund. Suntem într-un cerc al plăcerilor, nu putem schimba atracția unei persoane pentru ceva anume.
Însă, nu-ţi fă griji. Mai sunt băieți care se gândesc şi la personalitatea unei fete.

| LorenaAnca a răspuns:

E logic! Cand treci pe strada, baietii se vor uita mai intai la aspectul fizic. Daca esti frumoasa, sau daca ii cuceresti, normal ca atunci va vrea sa te cunoasca mai bine.

| PuffyPuffulete explică (pentru LorenaAnca):

Din punctul meu de vedere cate o data mai conteaza si personaliatea/caracterul fetei

| LorenaAnca a răspuns (pentru PuffyPuffulete):

Asa e, dar cand treci pe strada, baietii nu au cum sa vada caracterul fetei. De aceea se uita mai intai la aspect.

| DemonvsAngel a răspuns:

Eu sunt fata sper sa nu te superi ca raspund la intrebarea ta. Deci sunt doua feluri de baieti cei care 50% fizic si 50% personalitatea fetei conteaza, dar si ceilalti care 99% corp. Sa ne gandim un pic un baiat ar vrea o vrazitoare, fara sani sau o fata dotata? O fata geniala inestetica sau o fata superba, o barby. Deci baieti aleg fetele frumoase, dar sa stii dupa aceea regreta si isi dau seama ca fetele barby nu au minte si ca nu au ce discuta cu ele.Dar exista si fete superbe, dar si inteligente si baieti care se uita si la personalitate si de aceea ii respect.

| PuffyPuffulete explică (pentru DemonvsAngel):

Da.exista.dar nu multi!

| PuffyPuffulete explică (pentru DemonvsAngel):

Dar sincer vorbind ii gasim foarte greu nu?

| InsertName a răspuns:

-.- pentru ca nimeni nu se indragosteste de personalitate la prima vedere.

| LoveAndNothingMore a răspuns:

Buna intrebare! Si eu ma intreb acelasi lucru, dar daca stai bine sa te gandesti odata si odata tot vor ajunge sa caute o fata la care sa le placa caracterul nu doar fizicul.