| LiveTheMoments a întrebat:

Am si eu o întrebare in special pt baieti.
In ziua de azi toti baietii se uita doar la sanii si fundul fetelor? Adică pe voi nu va mai interesează caracterul, chipul, ochii decât ce.i in fata si.n spate?
Voi dtati pt o fata doar pt ca arata super si nu are nimic in cap?
Chiar asta cautati?

Răspuns Câştigător
| Dem0N a răspuns:

Iti spun o chestie? Prima impresie e aproape intotdeauna gresita. De ce? E frumos, intrii in vorba cu el. E urat il ignori. E imposibil sa cunosti cu adevarat o persoana din prima. Dragostea la prima vedere e doar simpla atractie fizica ce prin pura intamplare a ajuns sa fie si "gandire asemanatoare". Inceteaza in a mai caracteriza lumea si a generaliza in "de ce toti" cand nu e cazul. M ai cunoscut pe mine? stii ce fel de persoana sunt? nu cred, atunci de ce ma judeci? Copile de 10-15 ani care cred ca stiu totul despre iubire.

19 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Unii se mai uita si la caracterul lor.

| RAY a răspuns:

Nu,faptul ca ma atrage o fata care e frumoasa e o reactie involuntara, e exact ca cand isi este foame e ceva involuntar, cand vedem o fata frumoasa se declanseaza in creier niste lucruri complexe corpul se pregateste sa faca sex adica penisul intra in erectie,noi barbati vedem fetele pe bucati sa spun asa,ne poate atrage ceva anume,de exemplu mie imi plac roscatele dar nu eu aleg asta, sau cand vad sanii unei fete sau fundul, fata simetrica etc sper ca ai inteles ceva nu e vina noastra ca ne atrage acele lucruri, acum cu ce are in cap normal ca conteaza eu apreciez fetele rationale, ador sa discut cu o fata rationala dar daca ar fi vb de sex as alege una care sa ma atraga sexual, daca ar fi vorba de relatie ar conta caracterul si fizicul dar mai mult caracterul, baieti badboys care va plac voua vor doar sex ca voi baieti cuminti le bagati in zona prieteniei, sa fim sinceri atractia conteaza mult, cei frumos tuturor place cei urat nimanui nu-i place asta e adevarul

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca baietii se uita si la caracterul si inteligenta fetei.
Unii adora fetele destepte si daca mai sunt si frumoase, atunci au un avantaj foarte mare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Unii DA, insa respectivii fac parte dintr-o anumita categorie. big grin

| Roxin a răspuns:

Buna!

Licuriciul vazut ziua, e doar o insecta cu gat rosu. happy

| mihaicelsfant a răspuns:

Frate daca are parul lung negru si ochi negri si fata fina. poate sa fie ca parchetulaughing)

| Xelon a răspuns:

Nu,cel puțin pentru mine daca o fata are fundu' mare nu inseamna neaparat ca ma atrage daca nu are nimic in cap, si o fata fara fund si fara sâni poate sa fie de 100 de ori mai atrăgătoare decât una care are fund si atât.

| Xelon a răspuns:

Si sa iti mai spun o chestie, contează si zona de unde esti este posibil ca in sud sa se pună mai mult preț pe fizic decât lucrurile cu adevărat importante, dar sa știi ca in Ardeal oameni sunt mai așezati mai calmi si mai înțelegători, apropo de unde esti?

| Roxin a răspuns (pentru Xelon):

Buna incercare!

| MidnightR a răspuns:

Eu tot nu inteleg de ce bagi vrajeala asta cu toti cand "toti" baietii pe care probabil i-ai cunoscut aveau, il citez pe Dem0n
"bani, masini, fizic de hercule si creier de omida" si adaug eu, vreun fat-frumos nascut din stele.Acum ce ma rog ai vrea? Orice cauza are un efect.E normal ca pentru categoria asta de fete sa exista una pe masura, a celor care cauta fund si sani.
De asta va tot plangeti voi. Vrei si iubire eterna dar si intruchiparea perfectiunii.
N-am de ales decat sa-i dau dreptate lui Ray26, alergati dupa "bad boys" si dupa va mirati ca "de ce ma iubeste etc". Pentru ca sigur bad boys sunt, cei care cauta fund si sanii, vor doar sex, nu altceva.
Majoritatea se uita si la ochi si la chip si la caracter.Nu vrea nimeni fund cat casa sau sani cat roata de la masina.
Pe bune acum, ce fel de tipi ai cautat tu? Ca pana si astia mai bad boys se uita prima data la chip si dupa mai verifica bunurile fetei.
Asa ca atata timp cat tu nu cauti un baiat serios, la locul lui si te duci dupa toti rebelii, nu ai motiv sa te plangi.

| ReZiSTorr a răspuns:

Uite, eu sunt baiat si am o iubit nu tocmai model, are probleme de sanatate, cu glanda tiroida si are ceva kilograme in plus pe care pe mine sincer nu ma derajeaza pentru ca sunt convins ca o sa rezolve problema.Eu ma uit la caracterul persoanei nu la sani si fund. Daca nu ai omenie nu ai nimic.

| Dem0N a răspuns:

Pe voi va intereseaza si altceva in afara de bani, masini, fizic de hercule si creier de omida?happy Daca mi spui da, gresesti. Daca spui nu gresesti. De ce? fiindca raspunsul e exact la mijloc. Avem iubirea in fata dar nu o vedem, preferam sa ne ignoram sentimentele in detrimentul parerii publicului larg. Ai sa gasesti mereu persoane in fiecare categorie mentionata mai sus. Cius

| LiveTheMoments explică:

Sunt din Ardeal.

| Xelon a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Si eu, eu sunt din Bistrita, Bistrita-Nasaud

| LiveTheMoments explică:

Eu sincer nu ma uit doar la masini, bani si chestii! Sincer nu as suporta sa stea lângă mine cineva care sa nu aibă nimic in cap si pentru mine nu contează doar fizicul. Ma uit si la caracter.

| Dem0N a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Iti spun o chestie? Prima impresie e aproape intotdeauna gresita. De ce? E frumos, intrii in vorba cu el. E urat il ignori. E imposibil sa cunosti cu adevarat o persoana din prima. Dragostea la prima vedere e doar simpla atractie fizica ce prin pura intamplare a ajuns sa fie si "gandire asemanatoare". Inceteaza in a mai caracteriza lumea si a generaliza in "de ce toti" cand nu e cazul. M ai cunoscut pe mine? stii ce fel de persoana sunt? nu cred, atunci de ce ma judeci? Copile de 10-15 ani care cred ca stiu totul despre iubire.

| LiveTheMoments explică:

Tot din Bistrita sunt si eu.

| Xelon a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Glumesti?

| Xelon a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Ce chestie sa ne intalnim 2 din bistrita pe acest site(:

| Xelon a răspuns (pentru Xelon):

In legatura cu masina sa stii ca la majoritate fetelot conteaza iti spun eu din propria experienta, de cand am masina multe fete se dau la mine dar eu nu is genu sa fiu impresionat de pitipoance si din pacate din ce in ce mai multe fete se axeaza pe haine si fizic in loc sa isi dezvolte caracterul.