| tsal24 a întrebat:

O fata care ii place de mine si-a facut cont pe facebook cu alt nume dar nu vb cu mine. Nu are poze sau nimic dar am aflat de la cineva ca e ea. Cum pot sa imi bat joc de ea avand in vedere ca nu stie ca eu stiu ca e ea.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

"Ii place de mine" "Cum pot sa imi bat joc de ea "

Frate, nu te supara dar mai bine o lasi in pace daca nu iti place de ea.

Daca vrei sa glumesti incearca sa vorbesti cu ea ca si cum ai fi 100% sigur ca stii cine este. O sa se mire si cam atat...

Oricum, ai grija sa fie chiar ea sau o sa te faci de ras/ o sa pari penibil.

Succes!

| tsal24 explică (pentru RainmakerX):

Tu nu intelegi. Nu vrea sa vb cu mine, de aia si-a facut alt cont. E ciudata fata asta asa ca am zis sa ma distrez si eu. laughing

| AC4S4 a răspuns (pentru tsal24):

Sa te distrezi pe seama cuiva? Ti-ar placea ca cineva sa-si bata joc de tine? Cel mai bine o lasi cu ideea ca stii ca ea este, apoi se va opri. Daca ea nu vorbeste cu tine atunci de ce vrei sa razi pe seama ei?

"E ciudata fata asta asa ca am zis sa ma distrez si eu."
Uite de asta sunteti o generatie tampita, radeti unii de altii, va intelegeti cu maxim doua persoane din clasa, in rest barfe. Daca unii nu sunt ca voi nu inseamna ca sunt ciudati.

| RainmakerX a răspuns (pentru tsal24):

Aaa, scuze!

Pai... daca stii ca te place atunci cel mai probabil este ori timida ori un pic ciudata sau pur si simplu ii este oarecum frica sa vorbiti intrucat nu are nici cea mai vaga idee despre ce ti-ar putea spune.

Poate ca ai innebunit-o mai demult cu mesajele sau poate ca nu vrea sa vorbiti pe facebook. Unii se simt naspa cand vorbesc pe site-uri de genul. Asa sunt ei...

Imi cer scuze pentru primul raspuns insa tine cont ca nu toate fetele sunt la fel. Poate ca este un pic mai timida/ciudata, idk, nu o cunosc.

Oricum, daca ea nu te baga in seama atunci ia tu initiativa. Asta daca o placi bineinteles.
Daca nu atunci poti sa-i faci ce vrei... nu conteaza atat de mult doar ca o sa te considere un prost daca exagerezi cu gluma.

Cum sa glumesti pe seama ei?

Pai o poti intreba daca este o anumita fata (adica sa para ca o confunzi cu o prietena comuna daca aveti ...sau cu o prietena de-a ta) "x" -inventezi un nume si incepi sa vorbesti cu ea despre ea.
Eu asa as face.

| tsal24 explică (pentru AC4S4):

Este ciudata pentru ca nu raspunde la mesaje. Am incercat sa ii trimit mesaje, sa o intreb ce mai face dar nu raspunde.