| anonim_4396 a întrebat:

O femeie avea trei fii născuți la aceeași oră, în aceeași zi, în aceeași lună și în același an, dar care cu toate astea nu erau tripleți. Cum este posibil?

Răspuns Câştigător
| Alina570 a răspuns:

Pai dai sau trebuie sa te mai gandesti mult?! Si mai spuneai ca esti parolist...pfffaaahhhh...

18 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Am vazut si eu stirea la televizor, si eu cred ca este doar o coincidenta.

| Fantastic7 a răspuns:

Mai avea încă 3, erau sexteți

| Alina570 a răspuns:

Pentru ca mai aveau inca un frate nascut in acelasi timp cu ei si inseamna ca erau cvadrupil?!

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Nu...

| Alina570 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti trei erau adoptati?!

Atunci de ce ti le sterg?

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Raspunsul este urmatorul
Doamna a nascut cvadrupleti trei baieti si o fata.
Referitor la faptul ca sterg intrebarile le-am trimis un mesaj. Astept un raspuns

| Alina570 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu n-am spus ca erau cvadrupli? Dar si chestia cu adoptia este o solutie bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

In acest raspuns spui ca mai aveau un frate, femeia a nascut 3 fii si nu erau tripleti dar ca sa dormi linistita iti dau o funda

| Alina570 a răspuns:

Administratorii iti sterg intrebarile. Probabil au impresia ca sunt teme.

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Sunt doar niste probleme de logica. Nu cred ca se dau asemenea teme la scoala.

| Alina570 a răspuns:

Ti-am dat doua solutii si tu nici macar o singura funda nu dai.

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Iti dau cate funde vrei... nu trebuie sa te superi.

| Alina570 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dai sau trebuie sa te mai gandesti mult?! Si mai spuneai ca esti parolist...pfffaaahhhh...

| Alina570 a răspuns:

Am spus (citeste foarte, foarte atent) :

"Pentru ca mai aveau inca UN FRATE NASCUT IN ACELASI TIMP CU EI si inseamna ca erau cvadrupil?! "

Deci asta inseamna ca am spus ca de fapt toti patru au fost nascuti in acelasi timp deci erau cvadrupleti.

Iar chestia cu sora, incerci s-o faci pe istetul si s-o intorci dar e cam rasuflata

Deci nu-mi faci mie nici o favoare! Si merit o funda si pentru problema cu clepsidra! Asta nu pentru ca mi-ar pasa in mod normal dar in cazul acesta ma cam calci pe coada!

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Daca o femeie a nascut 3 fii nu 4 fii ce inseamna?

| Alina570 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca incerci sa iti bati joc de mine sau chiar nu intelegi, dar ceea ce am spus este ca femeia a nascut cvadrupleti. Citeste, studiaza, gandeste-te, mai citeste inca o data si tot asa, eventual iti vei da seama.

| anonim_4396 explică (pentru Alina570):

Alina570 a răspuns:
Pentru ca mai aveau inca un frate nascut in acelasi timp cu ei si inseamna ca erau cvadrupil?!
Daca tu ai un frate, ce esti pentru el... FRATE sau SORA? Iti dau funda daca raspunzi corect. big grin

| Alina570 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sunt hermafrodit sunt si frate si sora.

| Droopy_Roxi_1995 a răspuns:

Pai poate nu semanau intre ei? happy